19.02.2020 15:30

Open data – драйвер зростання ефективності агробізнесу

версія для друку
19.02.2020 15:30

Українська аграрна конфедерація стала організатором панельної дискусії на тему «Відкриті данні – драйвер зростання ефективності агробізнесу» в рамках Зернового індустріального форуму на 10 виставці АгроВесна 2020.

Дискусію модерували президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко та заступник генерального директора Наталія Зарицька. Провідними спікерами панельної дискусії виступили:  Валерій Яковенко - засновник компанії «Drone UA», Костянтин Куфлік - співзасновник «iCorn»,Сергій Іващенко - в. о. виконавчого директора Української зернової асоціації, Андрій Дресвянніков - співзасновник «Agroxy», Андрій Забловський - керівник секретаріату Ради підприємців при КМУ, Андрій Воронцов - заступник директора ТЕП «Вертикаль», Юрій Петрук - засновник та CEO Ag Tech та Ольга Саніна - керівник відділу моніторингу вантажних перевезень АТ «Укрзалізниця».

У вступному слові Леонід Козаченко підкреслив, що такі питання мають обговорюватися активніше: «Україна займає лідируючі позиції в експорті зернових та олійних культур. Для того, щоб й надалі утримувати позицію лідера, потрібно забезпечити спрощений доступ до отримання коректної інформації щодо місця, обсягів вирощування та виробника.»

Андрій Дресвянніков поділився досвідом Індії з відкриття API залізницею, що допомогло навести лад та впорядкувати дані. Також акцентував увагу, що компанія «Agroxy» вже має низку онлайн сервісів, які допомагають оптимізувати логістичні процеси.

Наразі немає сенсу перейматися через відкритий доступ до персональної інформації, тому що конфіденційності вже не існує, на чому наголосив Валерій Яковенко. «Гарантувати конфіденційність вам ніхто сьогодні не може. В обмін на користування безкоштовними платформами, ви завантажуєте свої особисті дані. Варто подумати про подальшу монетизацію такого обміну»,- додав він.

Андрій Забловський розповів про IT - рішення для агросектору, зокрема про відкриття даних щодо логістики зернових та олійних культур. Він підкреслив, що в будь-якому разі все буде open, все буде digital.

Юрій Петрук зазначив, що в сучасному світі можливості розширюються та з’являється все більше і більше напрямків для імплементації open data як в бізнесі, так і в повсякденному житті.

«Сьогодні можна знайти будь-які данні та придбати будь-яку інформацію. Держава має цей доступ контролювати, щоб не виникало проблем»,- таку димку висловив Андрій Воронцов. Він наголосив, що саме держава має зробити ці процеси прозорими та зрозумілими.

Костянтин Куфлік зазначив, щодо перевезення вантажів автотранспортом можна отримати будь-яку інформацію, але проблема в тому, що все це не структуровано: «Через те, що інформація не систематизована важко отримати конкретні дані для аналізу.»

Від концептуального бачення проблематики перейшли до обговорення нагальних проблем для аграріїв – логістики. Сергій Іващенко на прикладі взаємодії з Укрзалізницею пояснив, що великому бізнесу важко відстежувати рух товару та наполягати на оцифровуванні інформації, коли на окремих станціях відсутній Інтернет. «Масштаби Укрзалізниці дуже великі і важко перевести усіх на діджитал, бо, скоріше за все, не в усіх регіонах є інтернет, а якщо і є, то дуже повільний»,- додав він.

Ольга Саніна запевнила, що Укрзалізниця має усі дані в перевізному документі: «Ми бачимо всю необхідну інформацію, але щодо експорту не рідко документи заповнюються не правильно та через це виникають непорозуміння.» Також експерт наголосила, що наразі УЗ оперує великим набором даних, але вони нікому не дадуть до них доступ без відповідних погоджень, окрім уповноважених державних органів.

Підсумовуючи дискусію, Сергій Іващенко підкреслив, що в будь-якому випадку ми будемо розвиватися, але в наших інтересах прискорити цей процес.  

ІЦ УАК


Що потрібно для ефективної системи управління АПК?:
Інші опитування