09.10.2019 10:55

Оновлено прогноз експорту зерна: знову рекорд

версія для друку
09.10.2019 10:55

Компанія ProAgro Group оновила свій прогноз експорту українського зерна.

Якщо попередні розрахунки аналітиків справдяться, то в сезоні 2019/20 МР на нашу країну чекає черговий рекорд – цього разу торговий. 

Поточний урожай дасть змогу без загроз для внутрішнього споживача поставити на зовнішні ринки 56,6 млн тонн зерна проти 51,5 млн тонн торік, з яких 19,3 млн тонн складе пшениця, 4,95 млн тонн – ячмінь та 31,6 млн тонн – кукурудза. 

Разом з олійними це становитиме 63,6 млн тонн вантажів, які мають бути доставлені до кордону, переважно морського. Це доволі значний виклик для «Укрзалізниці», виходячи з тих тривожних дзвіночків, що надходили останнім часом.

Як повідомила заступник директора ProAgro Group Марія Колесник, такий рекордний показник експорту буде в тому разі, якщо справдяться прогнози виробництва кукурудзи в країні, оскільки жнива ще тривають і погода може внести свої негативні корективи. 

«Наразі через збільшення прогнозу врожаю оцінку експорту української кукурудзи, в порівнянні з вересневим прогнозом, аналітики підвищили на 1,6 млн тонн. Водночас, не лише кукурудзою будемо радувати світ», – зазначила Марія Колесник. 

За її словами, збільшення цьогорічного врожаю пшениці на 14% на тлі її активного експорту протягом перших трьох місяців поточного сезону дало підстави експертам ProAgro Group розраховувати на приріст українського експорту цієї зернової в річному еквіваленті більш ніж на 23%.

ІЦ УАК за матеріалами AgroTimes


Що має бути приорітетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування