27.06.2024 19:53

Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою зміцнить двостороннє економічне партнерство — спільна заява

версія для друку
27.06.2024 19:53

1 липня набуває чинності оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою (CUFTA). 26 червня Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України Юлія Свириденко та Міністр із просування експорту, міжнародної торгівлі й економічного розвитку Канади Мері Нг виступили зі спільною заявою щодо цієї історичної події.

Як ідеться у заяві, оновлена CUFTA принесе користь працівникам, підприємствам і споживачам обох країн, посилюючи торговельну й економічну співпрацю між Канадою та Україною. Угода зберігає умови доступу до ринку для товарів з Угоди 2017 року, та була оновлена, щоб включити розділи про інвестиції, послуги й інклюзивну торгівлю.

«У довгостроковій перспективі оновлена CUFTA зміцнить наше загальне двостороннє економічне партнерство», - йдеться у спільній заяві.

Як підкреслюється у спільній заяві, Канада віддана зміцненню своїх відносин з Україною, підтримуючи її безпеку та стабільність. Міністри продовжуватимуть надавати додаткові можливості канадським та українським підприємствам і працівникам для стимулювання міцного, сталого й інклюзивного економічного відновлення.

«Оновлена Угода про вільну торгівлю між Україною та Канадою — символ незмінної підтримки Канадою нашої боротьби, нашої економічної стійкості. Я переконана, що вона дозволить посилити торговельно-економічну співпрацю між Україною та Канадою, зміцнить наше економічне партнерство та сприятиме участі канадських компаній в економічному відновленні та відбудові України.

Це, без перебільшення, історична подія, адже ця Угода є однією із найсучасніших у світі. Це перша угода, яка чітко показує — Україна поділяє торговий порядок денний Канади, США, ЄС, Японії та інших наших партнерів», - зазначила Перша віце-прем’єр-міністр України – Міністр економіки України.

Як підкреслила Юлія Свириденко, оновлена CUFTA - Перша угода про вільну торгівлю, у якій особлива увага приділяється Криму та кримським татарам і посиленню ролі корінних народів в економіці та міжнародній торгівлі. Це основа для економічного розвитку Криму після звільнення півострова від окупантів.

Ключові переваги оновленої Угоди про вільну торгівлю між Україною та Канадою:

  • Угода передбачає лібералізацію ринку послуг за негативним списком. Тобто коли дозволено все щодо чого немає застережень, прописаних в угоді. А захист інвестицій посилиться новими комплексними та сучасними інструментами. Це сприятиме максимальному розвитку торгівлі послугами між українськими та канадськими компаніями.
  • Завдяки угоді працівники українських компаній, які надаватимуть послуги у Канаді зможуть за спрощеними та розширеними умовами податися на тимчасовий в’їзд до Канади.
  • Угода допоможе Україні побудувати вільну та відкриту цифрову екосистему економіки. Тож розвиватимемо цифрові технології.
  • Для товарів, які експортуються в Канаду без мит, можна буде використовувати компоненти з ЄС, Британії, Ізраїлю. Це розширить залучення України до глобальних ланцюгів постачання.
  • Важливе місце в угоді посідають питання щодо довкілля, праці, прозорості та відповідального ведення бізнесу.

Загалом текст документа побудовано на стандартах Угоди про вільну торгівлю Канади, США та Мексики й Угоди про Транстихоокеанське партнерство, до якої Україна готується приєднатися. Фактично, це пакт з партнерами, які підтримують нашу торгову безпеку.

Довідково. У 2021 році обсяг торгівлі між країнами досяг свого максимуму та склав близько 447 млн канадських доларів. Через повномасштабне вторгнення росії в Україну у 2022 році обсяг знизився до 422 млн канадських доларів. Але вже у 2023 році торгівля зросла на понад 55% — до 695 млн канадських доларів переважно завдяки канадському експорту військового обладнання до України для підтримки військових зусиль.

У 2024 році, лише за перші 4 місяці цього року, зафіксовано зростання українського експорту в Канаду — він зріс у 2,8 раза (до $66 млн).

ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування