19.04.2018 16:00

Олійні витісняють площі під зерновими

версія для друку
19.04.2018 16:00

У світовому сільському господарстві простежується тенденція до збільшення площ під олійними за рахунок скорочення посівних площ під зерновими культурами.

Про це у ході конференції Black Sea Grain заявив Стефан Бернар, директор Invivo Trading (Франція).

«Це пов'язано зі збільшенням світових потреб у протеїні та виробництві кормів. Це чітко простежується в країнах Південно-Східної Азії, де відкривається багато тих же комбікормових заводів. Якраз в Азії і зростає попит на олійні. У цих країнах, особливо в Китаї, змінюються звички споживання, населення вживає більше м'яса. Думаю ринок ще недооцінює усіх масштабів зростання попиту на олійні», — зазначив він.

Також експерт відзначив, що у сегменті олійних спостерігаються стрибки врожайності. Для прикладу, зростання врожайності сої набагато вище, ніж по пшениці. Пов'язано це з тим, що пшеницю вирощують по всьому світі, а якщо точніше — в 14 регіонах, натомість сою лише у 2-3.

Стефан Бернар зауважив, що з огляду на кліматичні зміни і поширення технологій, ситуація на регіональних ринках змінюється.

«Коли ми експортували зернові з Чорноморського регіону в кінці дев’яностих, у вас були величезні стрибки врожайності, багато в чому через холоди . В останні 5 років цього уже немає. У Франції звичайна врожайність пшениці 8 т/га, в Україні все ще 4 т/га. Потенціал величезний, і ви його вже починаєте використовувати. Україна конкурентоспроможна, збільшується доступ до технологій. Крім того, через девальвацію валюти зростає ціна на агропродукцію. Це більший стимул вирощувати більше. Наприклад, ціна кукурудзи для українських фермерів зараз найвища за 25 років», — підсумував Стефан Бернар.

 

ІЦ УАК за матеріалами superagronom

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування