24.03.2023 16:14

Олександр Кубраков: презентовано оновлений звіт про потребу відновлення України

версія для друку
24.03.2023 16:14

Світовий банк презентував оновлений звіт «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні» (Ukraine Rapid Damage and Needs Assessment — RDNA2), в якому досліджено завдану шкоду, збитки та потреби відновлення України, спричинені повномасштабним вторгненням росії.

Відповідно до звіту, пряма шкода за підсумками першого року війни становить 135 мільярдів доларів, а завдані збитки — близько 290 мільярдів доларів.

«Потреба у відновленні загалом становить 411 мільярдів доларів. У пріоритеті – відбудова критичної інфраструктури, житла та важливих соціальних і транспортних об’єктів. Тут ми потребуємо підтримки міжнародних партнерів, як фінансової, так і матеріально-технічної.

Також вже ми формуємо цифрову екосистему, яка забезпечить повну прозорість та відкритість усіх процесів, пов’язаних з відбудовою. Зокрема, йдеться про створення Електронної системи управління відбудовою, яка дозволить міжнародним партнерам та громадськості відстежувати кожен етап реалізації проектів відновлення.

Дякую партнерам зі Світового Банку, Єврокомісії та ООН за ефективну співпрацю в ході підготовки цього звіту. Він дає можливість нашим партнерам чітко розуміти потреби України у відбудові і відповідно до цього планувати свою участь в ній», – розповіла Олександр Кубраков, Віце-прем’єр-міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури.

Найбільша пряма шкода була завдана в наступних сферах:

  • житло – 50,4 мільярда доларів;
  • транспорт – 35,7 мільярда доларів;
  • торгівля та промисловість – 10,9 мільярда доларів;
  • енергетика та видобувна галузь – 10,6 мільярда доларів;
  • сільське господарство – 8,7 мільярда доларів.

Найбільше коштів на відновлення потребують транспортна сфера (понад 22% загальної потреби відновлення), житлова (майже 17%) та енергетика (понад 11%).

Дослідження шкоди та потреб відновлення наразі не включає дані з тимчасово окупованих територій. Після їх звільнення там буде додатково збиратися інформація.

Звіт було створено у співпраці банку з Урядом України, зокрема Міністерством відновлення, Єврокомісією та Організацією Об’єднаних Націй (ООН).

Ознайомитись з ним можна на офіційному сайті Світового банку за посиланням: https://cutt.ly/C4YKIe1

Нагадаємо, згідно з попереднім звітом «Швидка оцінка шкоди та потреб в Україні», який охоплював період від початку повномасштабного вторгнення до червня 2022 року, пряма шкода становила 97 мільярдів доларів, а потреба у відновленні – 349 мільярдів доларів.

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування