01.03.2024 08:59

Олександр Кубраков: наша задача – вийти на стабільні експортні показники рівня 2021 року

версія для друку
01.03.2024 08:59

Про це сказав Віце-премʼєр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков на зустрічі з представниками Комітету з європейських справ парламенту Данії. У фокусі розмови розширення експортних коридорів, зокрема через Дунайський портовий кластер, розвиток залізничної системи прикордонних переходів і відкриття нових пунктів пропуску. Порти Великої Одеси залишаються ключовим логістичним шляхом.

«Попри системні повітряні атаки Український коридор — тимчасовий коридор Чорним морем — працює і нарощує ефективність. Від початку його роботи у серпні було відправлено майже 27 мільйонів тонн вантажів, 70% якого – українська агропродукція. Зараз головна мета — вийти на стабільні показники рівня 2021 року. Результати останніх місяців уже підтверджують, що це досяжна ціль. У січні, зокрема, завдяки роботі Українського коридору податкові надходження зросли майже на чверть порівняно із запланованими. Це вперше з часів повномасштабного вторгнення».

Саме морська галузь — є одним з напрямків співпраці України та Данії. Ще до повномасштабного вторгнення між міністерством оборони Данії та міністерством інфраструктури України був підписаний меморандум про будівництво багатоцільових суден для ВМС і пошуково-рятувальної служби. Після початку повномасштабної агресії проект був призупинений. Сторони розглядають поновлення співпраці. Також серед спільних проектів обговорюються проекти у сфері транспорту, міського планування, розвитку малого та середнього бізнесу. Продовжується реалізація проекту з відновлення Миколаївщини.

«Навесні 2023 року Данія взяла патронат над регіоном. Вже виділено понад $100 мільйонів. З того часу частину проектів уже реалізовано, частина – успішно просувається. Це зразкова співпраця держави, партнерів і місцевого самоврядування. Данія - один з наших найбільш відданих партнерів у процесах відбудови, цінуємо цю співпрацю», — сказав на зустрічі з представниками парламенту Данії Віце-премʼєр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков.

ІЦ УАК за матеріалами Мінінфраструктури

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування