22.12.2017 20:10

Офіційна позиція ВГО УАК щодо Державного бюджету та змін у Податковому кодексі України

версія для друку
22.12.2017 20:10

На черговому засіданні президії ВГО «Українська аграрна конфедерація», що відбулося 20 грудня 2017 року,  серед головних питань було розглянуто бюджет  України на 2018 рік в аспектах державної підтримки аграрного сектору та питання прийнятих Верховною Радою 7 грудня 2017 року змін до Податкового кодексу України, що стосуються сплати ПДВ при здійсненні експортних операцій зерна олійних культур.

 В ході дискусії та аргументації окремих деталей, одноголосним рішенням президії УАК було постановлено: «Підтримати консолідовану позицію найбільших аграрних асоціацій щодо необхідності перегляду прийнятих ВРУ змін до Податкового кодексу України в частині оподаткування експортних операцій ПДВ. Вимагати  відміни даних рішень, як таких, що можуть призвести до негативних наслідків у розвитку галузей рослинництва – вирощування сої, ріпаку та соняшнику, а також  які передбачають лобіювання економічних інтересів окремих комерційних структур за рахунок зниження економічної ефективності дрібних та середніх аграрних виробників.» Серед названих наслідків варто наголосити на можливій тінізації виробництва продукції олійних культур, скорочення посівних площ під указаними культурами, скорочення валютних надходжень, погіршення структури посівних площ унаслідок скорочення посівів сої та ріпаку та зниження загальної рентабельності господарської діяльності аграрних товаровиробників. Одним із аргументів аграріїв є також неповне використання вже існуючих в Україні переробних потужностей олієвидобувних підприємств. Тому, такі рішення не сприяють розвитку галузі переробки, а лише перерозподіляють створену додану вартість. 

Наступним нагальним питанням, яке потребує формулювання офіційної позиції ВГО УАК – є прийнятий Закон України  «Державний бюджет України-2018». Закон передбачає розподіл суми державних дотацій між програмами державної підтримки. Ми вважаємо неприйнятним розширення програми «Підтримка тваринництва» до 4 млрд.грн, натомість зведення до нуля програми «Підтримка сільськогосподарського виробництва». Такий підхід не сприятиме розвитку аграрного комплексу, та створює підґрунтя для «ручного» управління значними державними ресурсами. ВГО УАК в повній мірі підтримує консолідовану позицію аграрних асоціацій щодо цих гострих питань.  

Генеральна дирекція ВГО УАК.

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування