17.04.2018 12:05

Обмеження імпорту нафтопродуктів призведе до зростання витрат на мільярди гривень для аграріїв

версія для друку
17.04.2018 12:05

Реалізація ініціативи ПАТ "Укртатнафта" щодо обмеження імпорту бензинів і дизельного палива з 1 травня 2018 року призведе до зростання витрат для аграріїв на мільярди гривень, вважають у Раді підприємців при Кабінеті міністрів України.  

"За офіційною статистикою, в 2016 році витрати на паливо і мастильні матеріали в загальній структурі витрат на виробництво продукції сільського господарства (рослинництва і тваринництва) становили 11,9%, або 24,7 млрд грн. За умови застосування мита в розмірі 30% зазначені витрати зростуть на понад 7 млрд грн, що однозначно спровокує подорожчання сільгосптоварів, негативно вплине на українських споживачів, призведе до втрати експортних ринків ", - йдеться в листі Ради на адресу віце-прем'єра Степана Кубіва.  

Крім того, в документі вказується на ризик дефіциту нафтопродуктів в період їх пікового споживання аграріями, пов'язаний з обмеженнями імпорту. У Раді підприємців наголошують, що нафтопродукти є соціально значущим товаром, який використовується  усіма галузями промисловості і безпосередньо впливає на собівартість, ціну кінцевої продукції.

"Рада підприємців при Кабміні не підтримує ініціативу застосування будь-яких попередніх, або остаточних антидемпінгових заходів (на ринку нафтопродуктів)", - йдеться в листі на адресу С.Кубіва.  

Як повідомлялося, "Укртатнафта" просить МЕРТ ввести квоти на імпорт бензинів і дизельного палива (ДП) з 1 травня 2018 року. Зокрема, імпорт з РФ і Білорусі (які "Укртатнафта" розглядає в якості єдиного джерела) пропонується з 1 травня обмежити на рівні 50% українського ринку (90 тис. тонн бензинів, 250 тис. тонн дизпалива в місяць), з інших країн - 30% українського ринку (55 тис. тонн бензинів, 150 тис. тонн дизпалива в місяць).   З 1 липня 2018 року квоту для РФ і Білорусі "Укртатнафта" вважає за необхідне знизити до 40% (75 тис. тонн бензинів, 200 тис. тонн дизпалива в місяць), з 1 жовтня 2018 року - до 30% (55 тис. тонн бензинів , 150 тис. тонн дизпалива в місяць).   На обсяг, що поставляється понад квоти, пропонується ввести мито на рівні 29,3% вартості для бензинів, 30,7% - для ДТ.  

На думку "Укртатнафти", введення квот дозволить подолати залежність України від поставок з РФ, підвищити завантаження вітчизняних нафтопереробних заводів.  

ІЦ УАК за матеріалами interfax

 

Новини


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування