28.09.2023 13:55

НІБУЛОНівці розпочали навчання з механічного розмінування, використовуючи обладнання Global Clearance Solutions AG

версія для друку
28.09.2023 13:55

Інструктори швейцарської компанії Global Clearance Solutions AG (GCS) – світового лідера з виробництва машин для розмінування, розпочали навчання саперів «НІБУЛОНу». Комплексна програма, яка триватиме декілька місяців, відповідає як національним, так і міжнародним стандартам протимінної діяльності.

Навчання відбуватиметься у два етапи. Перший – теоретичний. Він охопить дослідження методології ефективного нетехнічного та технічного обстеження територій, ручного розмінування, розмінування в зоні ведення післявоєнних дій і машинного розмінування. Наступний етап – практичний. Він передбачає підготовку та здобуття практичних навичок операторами та механіками, які забезпечуватимуть роботу й безперебійне функціонування машин від GCS.

Нагадаємо, що «НІБУЛОН» отримає чотири машини для розмінування виробництва GCS у межах програми фінансування develoPPP Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини – BMZ завдяки підтримці DEG Impulse gGmbH, дочірньої компанії DEG. Механізований підхід дозволить значно підвищити швидкість розмінування українських земель і зменшити ризик для життя саперів. На початковому етапі машини буде застосовано для очищення від мін і нерозірваних боєприпасів сільськогосподарських угідь та об’єктів критичної інфраструктури деокупованих районів Миколаївської області. У подальших планах «НІБУЛОНу» надання відповідних послуг усім зацікавленим особам та організаціям.

За словами генерального директора та співвласника GCS Філіпа фон Міхаеліса, який урочисто привітав НІБУЛОНівців із початком навчання, команда GCS планує підготувати найбільш продуктивну і професійну команду саперів в Україні. GCS хочуть допомогти Україні в очищенні її територій, тому вони зроблять усе можливе, щоб НІБУЛОНівці задали стандарт того, як слід використовувати механічні засоби розмінування.

Машина для розмінування GCS-200 розроблена та виготовлена в Німеччині швейцарською компанією-виробником Global Сlearance Solutions, чиє портфоліо починається з механізованих засобів розмінування для внутрішньодержавних операцій і технічного обслуговування, та закінчується навчанням. Вона призначена для важких завдань із розмінування з максимальною живучістю в погіршених умовах зовнішнього середовища. Машина ліквідовує вибухонебезпечні пережитки війни, як-от протитанкові та протипіхотні міни, при повному дистанційному керуванні. Це мінімізує ризик загрози життю оператора під час розмінування.

ІЦ УАК за матеріалами прес-служби "НІБУЛОНу"

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування