26.11.2014 11:10

"НІБУЛОН" завершив збиральний "марафон"

версія для друку
26.11.2014 11:10

Цими днями аграрії ТОВ СП «НІБУЛОН» закінчили збирання пізніх культур – на місяць раніше, ніж у попередні роки.Таким чином, фінішував довгий урожайний марафон, успішний початок якого працівники землеробського цеху компанії поклали минулорічної осені. Збереглися практично всі посіви основної культури – озимої пшениці, якої було посіяно 22,8 тис. гектарів.

На фоні м’якої зими не зменшилися обсяги застосування на озимому клині мінеральних добрив та засобів захисту рослин від шкідників і хвороб.

Завдяки високому рівню агротехніки та організації сільськогосподарських робіт філії компанії одержали у цьому сезоні понад 330 тис. тонн зерна: 96,2 тис. тонн озимої пшениці, понад 10 тис. тонн озимого ячменю, більше 6 тис. тонн озимого ріпаку, понад 160 тис. тонн зерна кукурудзи, 24 тис. тонн сорго, 7 тис. тонн сої, понад 28 тис. тонн насіння соняшнику. Цей валовий збір став одним з найбільших за останніх п’ять років, він дуже близький до результатів успішного 2013 року. Причому зростання відбувається на загальній стабільній площі посівів.

Поточний рік був дещо специфічним, відзначають у виробничому відділі компанії, засуха у літній період вплинула на стан посівів пізніх культур, але за рахунок роззосередження ризиків досягнуто хороших результатів. А валовий збір кукурудзи взагалі виявився рекордним – 162 тис. тонн.

Заступник генерального директора компанії з сільськогосподарського виробництва Костянтин Хмельницький відзначив, що вже традиційно підрозділи «НІБУЛОНу» за результатами роботи увійшли до числа лідерів у своїх регіонах, а деякі (наприклад, філія «Чигирин» (Черкаська обл.)) є абсолютними лідерами за показниками врожайності і валового збору.

Максимальну врожайність озимої пшениці – 49,6 ц/га – продемонстрували у філії «Присеймівська» (Сумська обл.), найбільшого валового збору цієї культури досягли у філії «Чигирин» – 10 тис. тонн. Найкращу врожайність озимого ячменю показали у філії «ДП «Лідієвське» (Миколаївська обл.) – 40,4 ц/га, а валовий збір – 2600 тонн – у філії «Прибужанівська (Миколаївська обл.). Найвищу врожайність озимого ріпаку одержала філія «Мрія» (Хмельницька обл.) – 31,6 ц/га, найбільший валовий збір цієї культури у філії «Чигирин» – 1,5 тис. тонн. Найвищого показника врожайності сорго – 53,4 ц/га – досягли у філії «Куп’янська» (Харківська обл.), найбільший валовий збір цієї культури у філії «Біловодська» (Луганська обл.) – понад 7 тис. тонн. Знову ж таки, філія «Біловодська» зібрала найбільше соняшнику – 3300 тонн, а у філії «Присеймівська» найвища урожайність цієї культури – 30 ц/га. Достойний результат у філії «Присеймівська» і з врожайності кукурудзи – 106,1 ц/га, а за валовим збором усіх випередила філія «Кам’янець-Подільська» (Хмельницька обл.) – 22 тис. тонн.

Стосовно сумарних результатів, то за валовим збором ранніх зернових немає рівних філії «Чигирин», де одержали близько 12 тис. тонн збіжжя. Зібравши понад 25 тисяч тонн зерна пізніх культур, філія «Кам’янець-Подільська» зайняла  лідируючу позицію за цим показником. Ця ж філія є абсолютним лідером за сукупністю всіх валових показників – 36 тис. тонн.

– Важливо те, що нам вдалося поліпшити економічну складову, – відзначив Костянтин Васильович. – Нині собівартість виробництва продукції рослинництва нижча, ніж у минулі роки. Досягли цього за рахунок удосконалення тендерних систем, зменшення перехідного залишку на складах. Серйозну роль відіграє впровадження елементів точного землеробства, оптимізація технологічних процесів. За рахунок паралельності водіння техніки, правильності виконання розворотів, застосування системи GPS-навігації, локального внесення добрив, засобів захисту рослин досягається економія затрат. Сьогодні ми активно йдемо цим шляхом.

Чітко проходила координація роботи технічних і агротехнічних служб компанії. Вони оперативно попрацювали у південних регіонах, тому до настання оптимальних строків збирання на півночі встигли передислокувати туди людей і техніку. Практично не довелося залучати сторонню техніку, хіба що за винятком двох комбайнів. А в сукупності з фактором сухої осені вдалося завершити осінній комплекс польових робіт на місяць раніше, ніж завжди.

Підбиваючи підсумки минулого  сезону, нібулонівські аграрії дбають про майбутній урожай, адже на кожен новий рік ставиться завдання нарощування виробництва зерна. Погодні характеристики цього посівного періоду та дефіцит вологи у ґрунті зумовили проблеми особливого рівня складності. Але землероби «НІБУЛОНу» володіють надійним агротехнічним інструментарієм і ефективними методами організації роботи. Вже сьогодні йде процес укладання контрактів на поставки посівного матеріалу кукурудзи, соняшнику, сорго, до початку нового року потрібно вступити у договірні відносини зі світовими лідерами ринку насіння. Ставиться завдання зберегти на весну всі посіви основної культури – озимої пшениці.

Також проводяться розрахунки щодо потреб у мінеральних добривах і засобах захисту рослин, можливо, в умовах складної зими доведеться «підтягувати» посіви, додавати їм енергії росту. Працівники рослинницької галузі компанії готові до будь-яких умов і ситуацій, завжди мають бажання і можливості досягати високих результатів.

ІЦ УАК за матеріалами НІБУЛОН

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування