19.01.2018 10:00

«Нібулон» вирішив проблему з доставкою вирощеної продукції зі східного регіону

версія для друку
19.01.2018 10:00

Елеваторний комплекс з відвантаження зернових та олійних культур на автомобільний і залізничний транспорт філії «Сватівська» (Луганська обл.) відвантажив понад 357 тис. тонн сільгосппродукції, чим вирішив проблему із доставкою вирощеної продукції зі східного регіону в інші області України та забезпечив своєчасне завершення збирання урожаю місцевими аграріями.

У 2016 році через незабезпеченість необхідним обсягом елеваторних ємностей, а також проблеми з логістикою:  неможливість транспортування  вантажів залізничним транспортом з районів що межують з зоною проведення АТО  і відсутність сполучення елеваторів Солідарного, Білокуракиного, Новоайдара та Старобільська з іншою частиною України – сільгосптоваровиробники Луганщини зазнали катастрофічних втрат. Зокрема в Луганській області залишилися незібраними близько 100 тис. т зерна, у тому числі зібрані не в оптимальні терміни 7 тис. т зернових і олійних культур на полях компанії «НІБУЛОН». Окрім того, аграрії змушені були зберігати щойно зібране зерно на токах і відкритих майданчиках, що негативно вливало на його якість і збереження.

 Не чекаючи коли будуть реалізовані декларативні заяви чиновників, у тому числі міністра інфраструктури України В. Омеляна щодо будівництва залізничної колії між Білокуракине і Сватове, і не сподіваючись на них, бо, як правило, їхні обіцянки так і залишаються обіцянками, компанія «НІБУЛОН» самотужки  вирішила проблему оптимізації транспортних витрат на доставку сільгосппродукції з окремих підконтрольних Україні районів Донецької та Луганської областей, збудувавши в м. Сватове елеваторний комплекс з відвантаження на автомобільний та залізничний транспорт з об’ємом зберігання зерна – 20 тис. тонн та добовою потужністю з відвантаження на залізничний транспорт – 3 тис. тонн.

Наразі елеваторний комплекс філії «Сватівська» забезпечує безперебійне перевезення збіжжя з ТОВ «Старобільський елеватор», що приймає зерно від аграріїв (Марківський, Міловський, Станично-Луганський райони), у тому числі і від виробничих філій «Біловодська» і «Новопсковська» (менше плече перевезень автотранспортом). До того ж, комплекс розширює зону свого впливу: зібраний урожай сюди везуть як нібулонівські виробничі філії («Сватівська», «Куп'янська» та «Троїцька»), так і довколишні сільгоспвиробники, зокрема з Білокуракинського, Новоайдарського, Кремінського, Троїцького районів Луганської області.

Так, з моменту початку роботи елеваторного комплексу (жовтень 2016 р.) і до сьогодні підприємство відвантажило на залізничний транспорт понад 340 тис. тонн луганського зерна, тобто близько 5230 вагонів. Таким чином, «НІБУЛОН» власним прикладом показує іншим учасникам зернового ринку як ефективно використовувати вагони та інвестувати в інфраструктуру, налагоджуючи таким чином логістику в країні, а не жалітися.

У 2017/2018 МР компанія планує відвантажити на залізничний транспорт із філії «Сватівська»  350 тис. сільгосппродукції. Зважаючи на обсяги збору валового збіжжя  в Луганській області, майже кожна 5-та тонна зібраного врожаю перевантажується через елеваторний комплекс компанії у м. Сватове.

ІЦ УАК за матеріалами nibulon


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування