Контакти між ТОВ СП «НІБУЛОН» і представниками ділових кіл Республіки Корея мають вже кількарічну традицію. 19 березня на перевантажувальному терміналі і суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» побувала заступник комерційного аташе посольства цієї країни в Україні Чой Джін Хйонг.
З представником посольства Республіки Корея зустрівся генеральний директор ТОВ СП «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський. У ході зустрічі було обговорено перспективи участі «НІБУЛОНу» у тендерній практиці Південної Кореї в однакових умовах з іншими компаніями, а також можливість участі південнокорейських компаній у сфері благодійності у Миколаївській області.
Начальник відділу зовнішньоекономічних зв’язків і маркетингу компанії Валерій Куницький, який супроводжував колегу, розповів про напрями діяльності нашого сільськогосподарського підприємства. Долаючи серйозні бар’єри на шляху розбудови економіки, «НІБУЛОН» реалізовує власну концепцію розвитку, в основі якої – ефективне поєднання, координація роботи усіх виробничих підрозділів і управлінського сектору.
Відвідавши перевантажувальний термінал компанії, ознайомившись з роботою унікального підприємства, південнокорейський фахівець висловила своє щире захоплення побаченим на одному з головних об’єктів «НІБУЛОНу». Особливо вона відзначила сучасну конвеєрно-транспортну систему, автоматизовану систему управління вантажопотоками, яка дозволяє за короткий проміжок часу переміщувати велику кількість сільгосппродукції.
Великий інтерес викликала і технологія сушіння зерна, яка гарантує його високу якість завдяки застосуванню найсучаснішого технологічного обладнання (як відомо, Південна Корея є одним з основних світових імпортерів кукурудзи). У цьому ж сенсі іноземна гостя уважно вивчала роботу виробничо-технологічної лабораторії термінала, особливо її хімічно-біологічний блок, який, зокрема, проводить високоякісний аналіз продукції на вміст ГМО, – це надзвичайно важливо, виходячи з вимог імпортерів сільгосппродукції.
Республіка Корея – один із лідерів світового суднобудування. Для Чой Джін Хйонгекскурсія на суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» стала чудовою нагодою вивчити можливості співробітництва у цій галузі, зокрема, у постачанні нібулонівським суднобудівникам обладнання для будівництва суден, якими поповнюється власний флот компанії. Гостя була вражена тим, що саме сільськогосподарське підприємство розвиває суднобудування, тоді як інші підприємства цієї галузі переживають глибоку кризу.
Заступник генерального директора компанії з будівництва, експлуатації флоту та безпеки судноплавства Андрій Волік проінформував про судноплавну компанію (9 буксирів – 2 з них збудовано на власному підприємстві, 28 несамохідних суден, перевантажувальний кран «Святий Миколай», земснаряд для днопоглиблення), продемонстрував процес будівництва трьох буксирів проекту 121 і трьох несамохідних суден проекту NBL-91. Щоб пересвідчитись у високій якості суднобудування, південнокорейський фахівець побувала на одному з діючих буксирів нібулонівського виробництва.
Підсумовуючи свої враження від компанії «НІБУЛОН, заступник комерційного аташе відзначила: «Про вашу компанію я почула два роки тому, як приїхала в Україну. Спочатку було уявлення як про підприємство, яке займається тільки зерном, а тепер переконалася у тому, що дуже реальне наше співробітництво в галузі суднобудування. Відверто кажучи, я вражена вашим суднобудівним заводом, тим, як за короткий термін «НІБУЛОН» зміг відродити це підприємство і налагодити будівництво суден такого класу».
Південнокорейський фахівець також відзначила можливі перспективи співробітництва «НІБУЛОНу» з такими відомими компаніями, як «Hyundai», «Daewoo», «POSKO». Підстава цьому – високий світовий рівень діяльності української компанії, її міжнародний авторитет як багатогалузевого підприємства, провідного українського експортера зерна.
ІЦ УАК за матеріалами НІБУЛОН