30.07.2018 15:00

«Нібулон» сприяє забезпеченню сталого розвитку та світової продовольчої безпеки

версія для друку
30.07.2018 15:00

Те, що робить на сьогоднішній день компанія «НІБУЛОН» в Єгипті – це реальний внесок у продовольчу безпеку і сталий розвиток і України, і Єгипту через розвиток логістики, зменшення навантаження і на автомобільні шляхи.

За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації Об'єднаних Націй (FAO), до 2050 року населення нашої планети, ймовірно, перевищить 9 мільярдів, що  призведе до зростання світового попиту на сільськогосподарську продукцію на 50 %, порівняно з поточним рівнем. З огляду на це, роль розвитку аграрного сектору в подоланні світової продовольчої кризи тільки зростатиме, а інвестиції в сільське господарства і розвиток логістики стануть важливою умовою забезпечення сталого розвитку.

Про завдання, які стоять сьогодні перед українською аграрною галуззю в подоланні  цих глобальних загроз для людства, розповів генеральний директор компанії «НІБУЛОН», Герой України Олексій Вадатурський під час стратегічної сесії «Всесвітній день продовольства – подолання голоду як ціль сталого розвитку до 2030 року» в рамках VIII Міжнародної агропромислової виставки та форуму з підтримки фермерства «АГРОПОРТ Південь Херсон – 2018».

«Двадцять тисяч жителів нашої планети кожен день помирають через нестачу продуктів харчування. А для того, щоб прогодувати населення до 2030 року, необхідно додатково 150 млн га землі для вирощування хлібу і виготовити більше 200 млн тонн м’ясних виробів, – підкреслив Олексій Вадатурський. – Я як керівник компанії, яка співпрацює з 65 країнами світу, не з чуток знаю, що це реальна і дуже серйозна проблема. І в цьому сенсі Україна – це країна, що може дати додатковий потенціал для вирощування сільськогосподарської продукції з метою вирішення проблеми голоду. Сьогодні весь світ дивиться на Україну, яка має всі можливості для росту виробництва сільгосппродукції».

Важливою подією у питанні збереження світової продовольчої безпеки стало підписання 6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) FAO, головним завданням якої є боротьба з голодом, та «НІБУЛОНом» Меморандуму про співпрацю для покращення продовольчої безпеки  Єгипту та ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням і транспортуванням.

Коли розпочиналась наша взаємодія в Єгипті, уряд країни придумав назву для цієї програми, яку сьогодні почав реалізовувати Олексій Вадатурський: «Збережемо національний хліб Єгипту – баладі», – зазначив модератор цієї сесії, координатор програми розвитку FAO в Україні Михайло Малков.   – Те, що робить на сьогоднішній день компанія «НІБУЛОН» в Єгипті – це реальний внесок у продовольчу безпеку і сталий розвиток і України, і Єгипту через розвиток логістики,  зменшення навантаження і на автомобільні шляхи.  Коли іноземців питають про аграрний сектор України, перше, що вони згадують, це передусім «НІБУЛОН». Це унікальна компанія, якій немає рівних з рівнем розвитку. Це компанія, яка робить цілі сталого розвитку реально ближче».

Сьогодні в Єгипті FAO займається вирішенням нагальних питань, пов’язаних із розвитком інфраструктури зі збереження зерна, адже, за даними цієї організації, втрати сільгосппродукції в країні становлять до 20 %.

«Щороку населення Єгипту зростає на мільйон осіб, щороку ця країна буквально відвойовує по гектару землі пустелі для того, щоб вирощувати пшеницю, втричі дорожчу за ціною від української, аби прогодувати населення. Тому нашу компанію залучили для того, щоб вона передала власний успішний досвід розбудови інфраструктури, який ми здобули в Україні. Ми готові реалізувати інвестиційний проект, який буде включати модернізацію наявних елеваторів Єгипту, будівництво нових, а також зведення флоту на суднобудівних заводах країни для перевезення зерна річкою Ніл та її рукавами для збереження і забезпечення продовольчої безпеки Єгипту. Мене запитують, невже спала потреба інвестувати в Україну, на що я відповідаю:  «НІБУЛОН» свою інвестиційну програму в Україні не згортає. Ми продовжуватимемо інвестувати в економіку України і нарощувати обсяги інвестицій. І разом з тим, ми будемо відвойовувати ринки збуту для українських фермерів. Ми робимо все, щоб з’єднати фермерів Херсонщини та інших областей України безпосередньо з переробниками і споживачами сільгосппродукції. Сьогодні Єгипет є третьою країною у світі за споживанням продовольчої продукції. Реалізація цієї програми підвищить конкурентоспроможність сільгосппродукції українських товаровиробників і дасть можливість реалізації сільгосппродукції безпосередньо кінцевим споживачам в Єгипті, що, у свою чергу, підвищить продовольчу безпеку цієї країни і нашої країни теж. Завдяки цьому українські сільгосптоваровиробники будуть здатні більше інвестувати в економіку агарного сектору, досягнути вищої ефективності вирощування сільгосппродукції і нарощувати конкурентні переваги. Це наша мета і наша філософія ведення бізнесу. У рамках реалізації нашого інвестиційного проекту в Україні компанією вже збудовано  25 підприємств і змінено логістичну карту країни з метою мінімізації перевезень автомобільним транспортом. На сьогодні ми транспортуємо 2,5 млн тонн на рік річками, у наших планах на наступні роки – 4 млн тонн на рік. Таким чином ми збережемо кошти на ремонт автошляхів у сумі більше 3 млрд грн, перейдемо на більш екологічний  вид транспорту і тим самим зменшимо вплив на навколишнє середовище, зменшимо економічне навантаження для сільгосптоваровиробників, які зможуть вивільнити значні кошти, інвестувавши їх у виробництво агарної продукції,  яка стане більш конкурентною. У наших планах будівництво ще одного перевантажувального термінала на Херсонщині. Після реалізації наших стратегічних планів з розвитку логістичної системи на Дніпрі та будівництва, зокрема перевантажувального термінала у с. Мар’янському (Дніпропетровська обл.), з Дніпропетровської області до нашого перевантажувального термінала у с. Козацькому зерно не буде доставлятися автомобільними шляхами – і ваші дороги будуть звільнені від вантажівок. Так ми реально змінюємо логістичну карту України», – зазначив Олексій Вадатурський. 

Олексій Вадатурський звернув увагу, що Херсонщина сьогодні вирощує 2,7 млн тонн зернових культур на рік, маючи реальний потенціал 10 млн тонн:

«За умови використання сучасної сільськогосподарської техніки, сучасної системи зрошування, сучасної технології вирощування зернових ця ціль є цілком досяжною. Потенціал нашої країни сьогодні при створенні сприятливого інвестиційного клімату і залученні інвестицій – збільшити обсяги виробництва принаймні в два рази. Це 100-150 млн тонн на рік. Це якраз той потенціал, який сьогодні потребує світ у боротьбі з голодом».

Розповідаючи про потенціал України у збільшенні темпів вирощування сільськогосподарської продукції, Олексій Вадатурський навів приклад Австралії – країни, яка довгий час у значних обсягах була постачальником продукції в країни Індокитаю. Але сьогодні через погіршення кліматичних умов ця країна втрачає обсяги виробництва зернових культур. Підприємства компанії «НІБУЛОН» сьогодні регулярно відвідують представники агросектору Австралії з метою перейняти український досвід.

Також він зазначив, що компанія «НІБУЛОН» співпрацює із ООН у рамках Всесвітньої продовольчої програми (World Food Program, WFP), адже здатна забезпечити високу якість продукції та витримати усі контрактні умови: «Я хочу підкреслити, що в рамках цієї програми ми постачаємо сільгосппродукцію вищої якості, ніж ми самі споживаємо в Україні. Тому українському агарному сектору для того, щоб завойовувати ринки і самим споживати хліб високої якості, треба вирощувати продукцію, у тому числі і пшеницю, дуже високої якості. Тільки  тоді ви зможете отримувати і кращу ціну, і зможете бути конкурентними, і зможете брати участь у будь-яких тендерах,  і досягати успіхів в економіці, а українці будуть споживати хліб, який не буде шкодити їхньому здоров’ю».   

Генеральний директор компанії «НІБУЛОН» також висловив  вдячність Міністерству АПК, головам обласних адміністрації та міст за послідовну підтримку та бажання  і готовність змінити обличчя логістики України і підвищити ефективність постачання сільгосппродукції:

«Я хочу подякувати голові Херсонської обласної державної адміністрації Андрію Гордєєву за підтримку розвитку нашого інвестиційного проекту на Херсонщини. Від ідеї до її реалізації в Херсонській області потрібен лише один рік на великі інвестиції. За великим рахунком, це недосяжна планка для багатьох областей України  і для бюрократичної машині країни в цілому!».

ІЦ УАК за матеріалами nibulon

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування