27.04.2023 15:25

«НІБУЛОН» розпочав посівну кампанію 2023

версія для друку
27.04.2023 15:25

Цьогоріч сівбу буде проведено на площі 27 тис. га, що співмірно з площами, зайнятими під ярові торік – 29 тис. га. Водночас змінено розподіл культур.

Так, у сезоні 2023 року «НІБУЛОН» збільшує площі сівби соняшнику та сої, а площі посівів кукурудзи натомість зменшені. Це пов’язано з ціновими очікуваннями на товарні партії зерна в цьому році та прогнозуванням кращого економічного результату. Загалом придбано 7800 посівних одиниць соняшнику, 5400 – кукурудзи, заплановано придбання 40 тонн сої, закладено та підготовлено до посівної 500 тонн насіння сої власного виробництва.

Посівна, яка через погодні умови розпочинається пізніше, ніж було заплановано, стартує з філій Миколаївської та Черкаської областей, далі долучаться філії Хмельниччини та Вінниччини, а надалі – Житомирщини та Сумщини. За сприятливих умов аграрії компанії розраховують закінчити процес уже до середини травня з розрахунку виконання 2 тис. га на добу.

Розмірковуючи про ризики зі зниження врожайності, директор з агровиробництва «НІБУЛОНу» Костянтин Хмельницький зазначив, що наразі вони відсутні. Компанія розраховує на валовий збір по ярових культурах на рівні: кукурудза – 35 500 тонн, соя – 7 800 тонн, соняшник – 43 600 тонн.

 

Крім того, відомо, що компанія НІБУЛОН інвестувала $15,5 млн у налагоджування потужностей з перевалки зернових із залізниці та з автотранспорту на річковий.

Про це розповів директор з торгівлі Володимир Славінський.

«Нам був потрібен стабільний канал, який би дозволяв регулярно відвантажувати суттєві обсяги. Тому ми сфокусували свою увагу на річці Дунай і на можливості річкових портів Рені та Ізмаїл. Врешті зупинилися на Ізмаїлі», — зазначив Славінський.

За його словами, компанії вдалося знайти надійних партнерів-перевізників річкою на Дунаї. І на сьогодні основним каналом збуту залишається логістичний маршрут доставки зернових в Ізмаїл, завантаження на річковий транспорт, а потім доставка до румунського морського порту Констанца.

«Такий логістичний маршрут дозволяє зберігати гнучкість, витримувати контрактні терміни та контролювати рух товару. Це дає змогу планувати діяльність, обирати оптимальні варіанти експорту», — додав Славінський.

За останні три місяці НІБУЛОН експортував агропродукцію переважно Дунаєм — 70%, решту 30% експортували «зерновим коридором».

Нагадаємо, у 2022 році збитки компанії НІБУЛОН склали 10 млрд грн, в той час як чистий дохід компанії знизився до 15,2 млрд грн.

 

ІЦ УАК за матеріалами прес-служби "НІБУЛОНу" та The Page

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування