12.09.2024 15:59

«НІБУЛОН» представить свій досвід у розмінуванні на міжнародному форуму з питань ESG

версія для друку
12.09.2024 15:59

Михайло Різак, директор зі зв’язків з органами влади «НІБУЛОНу», виступить спікером дводенного міжнародного форуму 4th International Sustainability Forum 2024, який відбудеться 24-25 жовтня в Амстердамі та Києві.

Михайло візьме участь у панельній дискусії: «Розкриття ESG як шляху до соціальних та економічних змін: як залучити всі зацікавлені сторони», де поділиться своїми знаннями та досвідом щодо залучення стейкхолдерів до проекту гуманітарного розмінування – масштабної ESG-ініціативи компанії «НІБУЛОН», яка допомагає Україні повернути заміновані під час бойових дій с.-г. землі до економіки.

«Війна, що триває в Україні, створює безпрецедентні виклики для гуманітарного розмінування. За оцінками, третина території України – 156 тис. кв. км – потенційно забруднена мінами та іншими вибухонебезпечними пережитками війни. Причому проблема розмінування виходить за рамки суто технічних чи практичних питань – обстеження та розмінування, повторного обстеження та розчищення в регіонах поблизу лінії фронту. Адміністративна та фінансова проблема стали критичними. Відповідно вирішення цієї низки проблем вимагає залучення та ефективної взаємодії держави, операторів з розмінування та міжнародних партнерів. У фінансовому плані міжнародна підтримка є надважливою: фермери не можуть дозволити собі розмінувати свою землю, вартість якої оцінюється в 3-5 доларів США за 1 м2. Це непропорційно вартості землі в Україні.

В цьому сенсі партнерство «НІБУЛОНу» з Федеральним міністерством економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Німецьким державним банком розвитку (KFW DEG) та компанією GCS встановлює стандарт найбільш ефективного та сталого підходу до гуманітарного розмінування, за допомогою якого міжнародні компанії привносять свій десятирічний досвід і суворі практики протимінної діяльності. З іншої сторони, ми бачимо відкриту позицію Міністерства економіки України та дякуємо за підтримку нашої ініціативи. Сподіваємося, що найближчим часом отримаємо офіційну публікацію від Кабінету Міністрів України із фіксацією змін, як про 100% компенсацію вартості розмінування, так і щодо механізму компенсації собівартості робіт, коли оператор розмінування та агровиробник – єдиний суб’єкт господарювання.

Поділитися досвідом формування таких партнерств – це можливість масштабувати успіх цієї ініціативи та пришвидшити повернення українських земель в економіку або вирішення інших нагальних питань в сфері ESG», - зазначив Михайло Різак.

У компанії рішуче налаштовані і надалі розміновувати с.-г. землі України та відкриті до співпраці.

Читайте також: «НІБУЛОН» заручився підтримкою Veteran Hub у реалізації проекту з реінтеграції ветеранів

ІЦ УАК за матеріалами «НІБУЛОНу»

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування