14.02.2018 15:00

"Нібулон" планує спустити на воду шість суден і збудувати ще три

версія для друку
14.02.2018 15:00

«НІБУЛОН» – єдина аграрна компанія в Україні, яка займається відродженням суднобудування, будуючи стовідсотково українські судна на власному суднобудівному заводі.

Сьогодні на суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» (ССЗ «НІБУЛОН») у Миколаєві паралельно з реконструкцією потужностей заводу триває успішне виконання суднобудівної програми підприємства, а також поточний ремонт і обслуговування суден. Про виконання поточних замовлень та планове завантаження заводу на  2018 р. та перше півріччя 2019 р. нам розповів директор ССЗ «НІБУЛОН» Дмитро Горбенко.

У цей час на стапельному майданчику активно готують до спуску перше несамохідне судно проекту В5000 довжиною 101 м. Зазначимо, судно такої довжини спускатиметься на суднобудівному підприємстві вперше, що стало можливим завдяки реконструкції заводського сліпу, а саме будівництва додаткових двох спускових доріжок. Так, на момент придбання майнового комплексу у серпні 2012 року та створення на його базі ССЗ «НІБУЛОН», завод міг виготовляти судна не більше 70 м.

«Сьогодні на суднобудівному заводі також триває будівництво другого судна проекту В5000, що буде спущено на воду в квітні цього року, та двох багатоцільових буксирів-кантувальників потужністю 3500 к. с. (проект Т3500). Окрім  цього, суднобудівним заводом «НІБУЛОН» у 2018 році планується будівництво чотирьох буксирів проекту POSS-115, два з яких ми введемо в експлуатацію у серпні та вересні, та плавучого крану П140. Усього на воду у 2018 році буде спущено шість замовлень», – підсумував Дмитро Горбенко.

Паралельно з будівництвом суден завод займається поточним ремонтом і обслуговуванням флоту компанії. Дмитро Горбенко пояснив:

–        Саме в ці дні  на стапельній ділянці нашого заводу на обслуговуванні знаходиться буксир «НІБУЛОН-1», після нього на черзі несамохідне судно NBL-008. Тільки після виконання цих робіт 23 лютого ми зможемо провести довгоочікуваний спуск на воду нашого першого 100-метрового судна проекту В5000.

Детальніше про стан виконання поточних замовлень ССЗ «НІБУЛОН» у нашому огляді:

Перевантажувач проекту П-38 «Нібулонівець-2»

Завершуються швартові випробування. Після завершення усіх випробувань судно буде введено в експлуатацію. 

Перше несамохідне судно проекту В5000 – спуск на воду відбудеться 23 лютого 2018 р.

Завершується фарбування бортів зовнішньої обшивки носової частини судна.

Триває підготовка до очищення і фарбування верхньої палуби.

Ведуться роботи з насичення комінгсів трюмів, встановлюються колії для кришок люкових закриттів.

Триває виготовлення кришок люкових закриттів.

Друге несамохідне судно проекту В5000  – спуск на воду відбудеться у квітні 2018 р.

У збірно-секційному цеху триває виготовлення останніх секцій носової частини судна.

На стапелі сформовано три блоки кормової частини судна.

Перший та другий  буксири проекту Т3500 – спуск на воду відбудеться у травні та червні 2018 р.

У цеху металообробки триває порізка та гнуття металопрокату, у збірно-секційному цеху ведуться роботи із виготовлення наступних секцій.

На стапелі, на сформовані секції,  встановлено фундаменти головних двигунів.

 

ІЦ УАК за матеріалами nibulon


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування