У Єгипті керівництво компанії «НІБУЛОН» провело низку зустрічей з Міністром постачання і внутрішньої торгівлі та його першим заступником, заступниками Міністра транспорту, провідними фахівцями Міністерства сільського господарства та меліорації, а також низки галузевих державних органів.
Про масштабну інвестиційну програму компанії «НІБУЛОН» з розвитку логістичної інфраструктури в Україні знають у багатьох країнах світу, тож ми постійно отримуємо позитивні відгуки щодо її успішної реалізації та регулярно приймаємо на своїх підприємствах делегації на чолі з послами США, Нідерландів, Канади, Бельгії, Кореї, Ірану та інших країн і за участі провідних, зокрема і міжнародних, експертів галузі, які вивчають не лише досвід успіху нашої компанії, але й існуючі проблеми розвитку річкового транспорту в Україні.
Крім того, унікальний досвід компанії «НІБУЛОН» у будівництві зернових елеваторів, річкових терміналів, самохідних і несамохідних суден та відродження річкового судноплавства на території України гідно оцінили, як провідні фінансові інститути світу, з якими «НІБУЛОН» уже успішно реалізує низку інфраструктурних проектів, так і уряди інших країн та міжнародні організації, такі як Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO), головним завданням якої є боротьба з голодом.
6 грудня 2017 року в Каїрі (Єгипет) FAO та «НІБУЛОН» підписали Меморандум про співпрацю для покращення продовольчої безпеки Єгипту та з метою покращення ефективності роботи єгипетських компаній, які займаються виробництвом зернових, їх зберіганням та транспортуванням. Сьогодні у Єгипті FAO займається вирішенням нагальних питань, пов’язаних з розвитком інфраструктури зі збереження зерна, адже, за даними цієї організації, втрати сільгосппродукції в країні складають до 20%.
У рамках підписаного Меморандуму з 31 березня по 6 квітня генеральний директор компанії «НІБУЛОН» Олексій Вадатурський, директор судноплавної компанії «НІБУЛОН» Олексій Лалін та головний трейдер в оптовій торгівлі зерновими культурами Дмитро Фурда відвідали з робочим візитом Арабську Республіку Єгипет на запрошення вищого керівництва цієї країни.
У Єгипті керівництво компанії «НІБУЛОН» провело низку зустрічей з Міністром постачання і внутрішньої торгівлі та його першим заступником, заступниками Міністра транспорту, провідними фахівцями Міністерства сільського господарства та меліорації, а також низки галузевих державних органів.
«Ми провели десятки зустрічей, і це дало мені можливість порівняти підходи українських і єгипетських чиновників. В очах цих людей дійсно було бажання дізнаватися про щось нове, сучасне, ефективне і цікаве, щоб здійснити позитивні зміни у своїй країні. Було враження, що ми з ними знайомі десятки років і зустрічаємося тепер як друзі, яких об’єднує багато гарних спільних справ. Тому ми разом з ними будемо вчитися впроваджувати кращий європейський і світовий досвід в Єгипті. І завдяки цьому ми досягнемо успіху», – підкреслив Олексій Вадатурський.
Увесь тиждень українських гостей супроводжували відповідальні представники різних міністерств і відомств Єгипту, які оперативно та без будь-яких зволікань вирішували різні питання під час організації зустрічей та візитів на підприємства. На кожному об’єкті на «НІБУЛОН» чекали керівники та спеціалісти різних рівнів, незважаючи на зайнятість чи час візиту, навіть якщо робочий день уже давно закінчився. Ділові зустрічі, яких під час цієї бізнес-подорожі відбулось десятки, починались із самого ранку та тривали до пізнього вечора, а поверталась делегація компанії «НІБУЛОН» у готель близько дванадцятої години ночі. А втім, важка, іноді навіть виснажлива, але надзвичайно інформативна, поїздка для представників компанії «НІБУЛОН» стала справжнім одкровенням та кардинально змінила їхню думку про Єгипет. Як зізнається сам Олексій Вадатурський, уперше в житті фахівцям компанії практично відкрили доступ до всієї інформації, необхідної для комплексного вирішення питання розвитку логістичної інфраструктури цієї країни: «Ми ознайомилися зі станом суднобудівної галузі і побували на трьох суднобудівних заводах, відвідали портові елеватори і потужності з приймання сільгосппродукції в портах Дум’ята, Олександрія та Порт-Саїд, побували на внутрішніх елеваторах, побудованих у різні роки іноземними компаніями, та ознайомилися з технологічним рівнем і культурою виробництва на цих підприємствах. Протягом декількох годин на наданому нам катері ми мали можливість ознайомитися з характером Нілу і його рукавів та їх оснащенням. Таким чином, ми комплексно ознайомилися з роботою всієї інфраструктури, що матиме важливе значення для нас під час пошуку правильного технічного рішення і внесення пропозиції щодо розвитку логістичної інфраструктури цієї країни. І знаєте, що найцікавіше? У мене докорінно змінилася думка щодо перспектив відродження судноплавства на Нілі та рукавах Каїр-Олександрія і Каїр-Дум’ята. Відновити судноплавство в Єгипті вкрай необхідно і технічно можливо. Але робити це необхідно зовсім на інших засадах, ніж в Україні».
Уряд Єгипту високо оцінив практичний досвід компанії «НІБУЛОН» у сфері переорієнтування вантажів з автомобільного транспорту на річковий. Сьогодні логістична інфраструктура в цій арабській країні нагадує українську 10 років тому, до початку реалізації компанією «НІБУЛОН» інвестиційного проекту з відродження річок як транспортних артерій. За інформацією єгипетської сторони, 95% вантажів транспортується наземним транспортом, 4 % – залізничним і лише 1 % – річковим. Річкою транспортують переважно такі насипні вантажі, як пісок, фосфати, цемент, вугілля. Зерно річкою транспортується у незначних об’ємах, незважаючи на те, що імпорт зернової продукції в цій країні щорічно складає близько 25 млн тонн. У той же час існують проблеми з перенасиченим трафіком на автошляхах, що може призводити до заторів чи ДТП. Поряд з цим Ніл залишається великою транспортною артерією, яка до цього часу повноцінно не задіяна, але здатна вирішити більшу частину цих проблем, як це відбувається сьогодні в Європі, США та інших розвинутих країнах. Тому в Єгипті на вищому державному рівні підтримали ініціативу компанії «НІБУЛОН» щодо впровадження досвіду з відродження внутрішніх водних артерій.
«На рівні міністрів створена координаційна рада для співробітництва з нашою компанією. З боку єгипетської сторони на нас покладено дуже великі сподівання, а про хід візиту доповідали особисто Президенту та Прем’єр-міністру країни. В Україні ми маємо сформувати свою робочу групу з числа працівників компанії «НІБУЛОН» для більш поглибленого вивчення, проведення переговорів та взаємних візитів у процесі роботи над проектом. Після чого на рівні перших осіб країни з нашою компанією буде підписано Меморандум про співробітництво», – підкреслив керівник «НІБУЛОНа».
За словами керівника компанії «НІБУЛОН», перед поїздкою до Єгипту він поділився своїми планами з фінансовими партнерами компанії: ЄБРР, ЄІБ, МФК, які висловили свою зацікавленість та готовність підтримати інвестиційні проекти компанії «НІБУЛОН» за межами Україні, зокрема в Єгипті, та бажання компанії впроваджувати те, краще, чого вона досягла на Батьківщині.
Крім того, перебуваючи у Єгипті, Олексій Вадатурський зустрівся і з представниками французького банку «Креді Агріколь», які зазначили, що в їх особі «НІБУЛОН» знайшов партнерів та друзів для розвитку діяльності компанії на території Арабської Республіки Єгипет та збільшення торгових оборотів.
«Я не знаю ще, з чого я почну реалізацію проекту в Єгипті, але я точно знаю, куди мені треба буде звернутися для того, щоб ми разом з вами, пліч-о-пліч, впроваджували кращий досвід в Єгипті, – підкреслив Олексій Вадатурський на зустрічі з представниками французького банку. – Дуже важливо, що в Єгипті працюють наші давні надійні фінансові партнери – Arab Bank, BNP, NATIXIS, ING, Rabobank та інші, на співпрацю з якими ми також сподіваємось».
ІЦ УАК за матеріалами nibulon