За дев’ять місяців 2014/2015 МР компанія «НІБУЛОН» відвантажила майже 3,2 млн МТ зернових та олійних культур із середньомісячним відвантаженням 350 тис. МТ.
На перевантажувальному терміналі і зовнішньому рейді прийнято та завантажено 82 теплоходи.
Динаміка відвантажень зернових та олійних культур за 9 місяців 2014/15 МР
Ринок має свої закони, періоди пожвавлення, і тут багато залежить від того, що може запропонувати експортер. «НІБУЛОН» же пропонує справедливі ціни, зручну логістику, цивілізовані партнерські взаємовідносини.
І результат закономірний: завдяки активній роботі нібулонівців на внутрішньому і зовнішньому напрямках експортної діяльності у січні-березні 2015 року, станом на 01 квітня 2015р., основною експортною культурою була кукурудза (39,8% або понад 1млн 250тис. МТ – це помітне зростання, результат близький до оптимальних для цього періоду показників). За підсумками роботи протягом 9 місяців 2014/2015 МР, частка пшениці становила 34,3% – близько 1 млн 79 тис. МТ, ячменю – 16,7%, майже 524 тис. МТ.
Структура експорту в розрізі культур (01 липня 2014 р. – 01 квітня 2015 р.)
Особливістю цього МР є те, що на динаміку реалізації кукурудзи на внутрішньому ринку вплинули два основних фактори. З одного боку, це сприятливі погодні умови для вирощування та збирання врожаю кукурудзи: зерно в багатьох регіонах було зібране з показниками якості, які дозволяють довготривале зберігання культури без додаткових витрат на послуги зернових складів з доведенням показників зерна до базисних кондицій.
З іншого боку, сільгоспвиробники, з огляду на важкопрогнозовану економічну ситуацію в країні, обмежили інвестиції в будівництво нових об’єктів, придбання техніки тощо, а отже, зменшилася нагальна потреба в коштах від реалізації зерна. Ці фактори, будучи різними за своїм характером, але діючи в одному напрямку, призвели до зменшення пропозиції кукурудзи на ринку у першому півріччі 2014/15 МР. Отже, загальна пропозиція кукурудзи рівномірно розподілена серед інших місяців другого півріччя цього маркетингового року.
Що стосується географії експорту, то «НІБУЛОН» впевнено зберігає свої позиції на світовому ринку зерна і водночас розширює свою присутність на ньому, заходить зі своєю продукцією у нові країни-імпортери. У 2014/2015 маркетинговому році лідером-імпортером для компанії лишається Єгипет – 26% експортованого зерна або майже 822 тис. МТ. До цієї країни надійшло 24% від загального обсягу експортованої кукурудзи і 48% – пшениці. На другому місці – Саудівська Аравія (11 % – близько 338 тис. МТ). Третя позиція – в Іспанії (9% – майже 280 тис. МТ), яка є другою за обсягами експортованої «НІБУЛОНОм» кукурудзи – 15,6%. Друга за обсягами імпортованої у ТОВ СП «НІБУЛОН» пшениці – Бангладеш, її частка – 13%.
У цілому ж, географія експортної діяльності за 9 місяців 2014/2-15 МР охоплює 22 країни. Серед нових напрямків – Китай (3% від загального обсягу експортованої продукції) і Тайланд (2%).
Географія експорту сільгосппродукції у липні 2014 р. – березні 2015 р.
Компанія активно веде імпортну діяльність. Результат підготовчої маркетингової роботи спеціалістів відділу зовнішньоекономічних зв’язків та маркетингу у минулому році – 55 укладених імпортних контрактів з компаніями -лідерами у своїх галузях на світовому ринку.
А вже за січень-березень 2015р. укладено близько 50 контрактів із зарубіжними компаніями-постачальниками. Пріоритет у цій роботі – поставки обладнання для будівництва та експлуатації власного вантажного флоту «НІБУЛОНу». Незважаючи на складні для економіки країни часи, компанія, навпаки, продовжує реалізацію масштабного інвестиційного проекту з відродження Дніпра та Південного Бугу як транспортних магістралей України, зокрема, етапу будівництва буксирів-штовхачів проекту 121 і несамохідних суден серії NBL-91.
Крім того, з метою забезпечення власних потреб у період посівної компанії 2015 року, товариством вже імпортовано 13 566 посівних одиниць гібридного насіння кукурудзи, 3449 посівних одиниць гібридного насіння соняшнику та 970 посівних одиниць гібриду сорго зернового, виробництва компаній «Піонер Хай-Бред Світцерленд С.А.», Швейцарія, «Monsanto International Sаrl», Швейцарія, та «CajoInc.», США.
У лютому «НІБУЛОН» уклав контракт на закупівлю дизельного пального стандарту Євро-5 з литовським підприємством АТ "ОРЛЕН Летува", який має власний сучасний нафтопереробний завод. Закупівля дизельного пального напряму з країни - учасниці Європейського Союзу дозволяє забезпечувати потреби нашого підприємства нафтопродуктами високої якості. У лютому-квітні завезено 46 залізничних вагонів-цистерн з паливом загальним об’ємом понад 2,6 тис. тонн.
Мета у сфері експортно-імпортної діяльності «НІБУЛОНу» сформульована вже давно: освоювати все нові світові ринки зерна, зміцнювати на них позиції компанії і таким чином глибше інтегрувати Україну у світовий економічний простір, зміцнювати її імідж як учасника міжнародної торгівлі. Вона служить чітким орієнтиром у роботі спеціалістів підприємства.
ІЦ УАК за матеріалами Прес-центру компанії «НІБУЛОН»