03.03.2017 13:29

Не всі фермери отримають дотації - УАК

версія для друку
03.03.2017 13:29

Порядок розподілу дотацій аграріям має недоліки, через які може виникнути критична ситуація з їх невиплатами. Про це йдеться у офіційному звернення Української аграрної конфедерації та інших громадських об'єднань до міністра аграрної політики та земельних відносин Тараса Кутового.

Аналіз прийнятого порядку, оприлюдненого на сайті Кабінету міністрів, дає підстави зробити висновок, що у ньому залишилася низка проблем, які суперечать нормам чинного законодавства та порушують права аграріїв.

Експерти наголошують: найбільшу небезпеку містять положення пунктів 5, 10 та 11 Порядку, якими передбачається, що розрахунок дотації повинен здійснюватися пропорційно до сплачених сум ПДВ за всіма видами сільгоспвиробництва.

"Це призводить до того, що сільгоспвиробники, які здійснюють дотаційні види діяльності спільно з виробництвом рослинницької продукції (а такі виробники складають більшість), фактично будуть позбавлені можливості отримати дотацію взимку і навесні 2017 року", - йдеться у зверненні.

Однією з ключових особливостей здійснення діяльності з рослинництва  є її сезонний характер, що полягає у часовому розриві між вкладенням ресурсів та отриманням доходів. В першому півріччі обсяг продажів продукції рослинництва є вкрай низьким. Але в той же час виникає необхідність в закупівлі насіннєвого матеріалу, паливна, добрив тощо. Внаслідок цього у фермера виникне податковий кредит, проте не виникатиме податкових зобов'язань.

"Таким чином згаданий сільгосптоваровиробник буде позбавлений права на отримання бюджетної дотації, оскільки об'єм зобов'язань від тваринництва в більшості випадків буде меншим сукупного податкового кредиту, отриманого під час виробництва всіх видів аграрної продукції", - підкреслюють аграрії.

За словами експертів, якщо недоліки у Порядку не будуть виправлені, це може призвести до фінансової катастрофи в АПК. В особливо тяжкому становищі опиняться малі та середні господарства, які не мають елеваторних потужностей і продають врожай одразу після збирання.

Повний текст звернення - нижче у вкладенні.

Нагадаємо, перелік документів і форм для отримання дотацій нарешті офіційно оприлюднено.

ІЦ УАК.

ДодатокРозмір
zvernennya_go_kutoviy_28.02.17.pdf2.23 MБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування