03.07.2018 12:15

«Не проси дощу, а проси врожаю!»

версія для друку
03.07.2018 12:15

Генеральний директор УАК Павло Коваль взяв участь у прямому ефірі програми «Доброго ранку, Країно!» на телеканалі UA перший.

Йшлося про майбутній врожай-2018 та яким  чином на нього  вплине негода. Нині 10-12 областей перебувають у фазі збирання врожаю. Тому говорити  про загальноукраїнські цифри ще зарано, вважає Павло Коваль. Так само як і  про проблему втрати врожаю через негоду. Врожай, як і прогнозували аналітики, буде близьким до  очікуваного рівня 60 млн тонн.  Таким чином, внутрішня потреба у продовольчих зернових – а це 12-15 млн тонн – буде задоволена в повному обсязі. Тобто дефіциту зернових не буде. Решта піде на експорт. Натомість потрібно акцентувати увагу на тому, що негода може позначитися на якості зерна. Загалом, нинішні погодні катаклізми, які аграрії спостерігають цього літа і в попередні роки, - наслідок кліматичних змін. І до них аграріям треба прилаштовуватись.  Нині  вкрай гостро стоїть проблема збереження українських чорноземів - майже 12 млн га потребує зрошення.

Окремо Павло Коваль зупинився на ціні майбутнього врожаю. За його словами, подорожчання матеріальних  ресурсів, у тому числі міндобрив та ЗЗР вже закладені в ціну цьогорічного та майбутнього врожаїв.

Докладніше https://www.youtube.com/watch?v=P9mM0aT3y_4 (з 08:12)

 

ІЦ УАК 


Найбільша проблема АПК сьогодні - це :
Інші опитування