15.08.2022 17:35

Насіннєві лінії Астарти активно готуються до посівної

версія для друку
15.08.2022 17:35

На полях підприємств Астарти вже закінчують збирати врожай озимих зернових і активно готують площі під нові посіви.

Тим часом на двох насіннєвих лініях Астарти – ТОВ «Волочиськ-Агро», яка закриває потреби західного регіону, та ТОВ АФ «ім. Довженка», що виробляє посівний матеріал для Полтавщини та Чернігівщини - гаряча пора. Адже треба встигнути заготовити й доробити насіння зернових, щоб посівна озимих у різних регіонах пройшла без перебоїв.

Про це повідомила прес-служба "Астарти" на Фейсбук-сторінці компанії.

Головний агроном Астарти Роман Павлик:

«Робота насіннєвих ліній розпочалася практично зі старту жнив, адже обсяги роботи великі. Тож треба включатися з перших днів, аби потім не було затримки посівної через брак насіннєвого матеріалу. Станом на 12 серпня ми вже заготовили близько 2700 тонн насіння озимої пшениці (30%) на Агрофірмі «ім. Довженко» та 1650 тонн або близько 45% – на ТОВ «Волочиськ-Агро».

Відзначимо, що насіннєві лінії по озимих культурах переважно працюють для доробки насіння пшениці (99% від осіннього обсягу), а також для заготівлі невеликої кількості насіння жита та тритикале. Ріпак (100%) закуповується у сторонніх контрагентів.

«Насіння озимої пшениці для потреб агропромхолдингу ми розмножуємо власноруч в повному обсязі. Але розмноженням ми займаємося не тільки для себе, але й для сторонніх с/г підприємств, яким щороку реалізовуємо близько 400 тонн».

Аби весь насіннєвий матеріал мав відмінну якість і давав добру схожість, до обробки насіння підходять з особливою відповідальністю. Сам процес обробки складається з кількох етапів:

  • очищення зерна – відділення зерна від різного роду домішок;
  • оптична сепарація – фінішна операція очищення (видалення пігментного зерна);
  • калібрування – розподіл зерна на фракції;
  • протруювання - нанесення на зерно суміші захисно-стимулюючих речовин (фунгіцид, інсектицид, стимулятор росту) в цілях вищих показників схожості.

«На щастя, воєнні дії не спричинили перебої в роботі, всі процеси відбуваються в нормальному руслі. Щодо ТМЦ для обробки зерна, то ми встигли їх закупити вчасно. Щоправда, довелося змінити деяких контрагентів, зокрема, по виробництву тарних мішків для зерна (біг-бег), оскільки підприємства, які нам постачали їх раніше, на жаль, сьогодні опинилися на окупованій території. Ми впевнені, що й надалі виконаємо всі завдання за планом!».

"А поки до посівної озимої пшениці ще лише готуються, посівна озимого ріпаку вже стартувала. І навіть трохи раніше, ніж зазвичай, а саме – 28 липня. Допомогла цьому дощова погода на Полтавщині, яка створила сприятливі умови в ґрунті для посіву. Тож вирішили не зволікати. Тепер уже маємо перші дружні сходи!" - повідомили в агрохолдингу.

ІЦ УАК за матеріалами Фейсбук-сторінки "Астарти-Київ"

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування