19.02.2018 13:00

Наші експортери можуть вигравати в багатьох товарних категоріях на ринку ЄС

версія для друку
19.02.2018 13:00

Про це в інтерв'ю виданню «Дзеркало тижня» заявив перший заступник міністра аграрної політики та продовольства Максим Мартинюк. За його словами, немає однозначної відповіді на те, чи є ринок Євросоюзу ключовим для українських аграріїв, адже за різними товарними позиціями прослідковується різна частка поставок.

«У ЄС багато внутрішніх високорозвинених виробників, там стійкі споживчі вподобання, що робить його складним для входу. Це обмежує можливості для наших експортерів. Але тренд зростаючий: так, за підсумками дев'яти місяців 2017-го, зростання аграрного експорту до ЄС становило 39,7% (з 2,88 млрд до 4,03 млрд дол.), питома вага європейського ринку збільшилася з 27,74 до 31,15%», - зазначив Максим Мартинюк.

Він висловив думку, що квоти не є визначальним параметром української торгівлі з ЄС. За словами Мартинюка, ключ до експорту в Європу лежить у кишені дрібних, але високоефективних та високотехнологічних виробників. Наприклад, до таких належать виробники лізину – продукту глибокої переробки кукурудзи, який використовують як кормову добавку. Крім того, необмежений попит, за словами першого заступника, має органічна продукція.

«Це дуже платоспроможний ринок (Євросоюзу). Так, він конкурентний, але нашій країні є що запропонувати, і за співвідношенням ціна/якість Україна може вигравати в багатьох товарних категоріях», - вважає Мартинюк.

 

ІЦ УАК за матеріалами agro-business

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування