Експорт екологічної продукції у Міністерстві агрополітики та продовольства називають одним із найперспективніших напрямків розвитку двосторонньої співпраці між Україною та ЄС.
– Якщо говорити в цілому про потенціал у двосторонній торгівлі, то я бачу найбільші можливості у галузі органічної продукції. З одного боку, попит на цю категорію стабільно зростає як відповідь на актуальні тренди на споживчому ринку, з іншого – Україна має можливість для збільшення обсягів виробництва органічної продукції, і відповідно, для нарощування експорту, – наголосив перший перший заступник міністра агрополітики Максим Мартинюк.
За його словами, для стабільного розвитку цієї галузі необхідне ухвалення відповідного закону, який встановив би чіткі вимоги до сертифікації органічного виробництва. – Ми очікуємо, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить цей закон, і після затвердження всіх підзаконних актів наше законодавство буде гармонізовано із європейським в частині регулювання виробництва органіки, – поінформував перший заступник міністра.
При виготовленні органічної продукції повністю відсутня хімічна складова: пестициди, гербіциди, фунгіциди тощо. Змінюється обробіток грунту, варто займатися сидератами, наповнювати органікою землю, а це також непросто, бо її не виробляють у потрібних кількостях. Врожайність органічних культур буде значно меншою.
Цей факт не дає змоги отримати швидкий економічний підйом. Тому органікою займаються в основному підприємства, які десятки років на ринку і постійно працювали в цьому напрямку. У цій галузі без державної підтримки не обійтись, – розповідає начальник управління агропромислового розвитку Черкаської ОДА Ігор Колодка. Однак додає: органічна сільськогосподарська продукція є ключовим компонентом виходу конкурентоспроможної продукції на світовий ринок.
ІЦ УАК за матеріалами infomist