Згідно з моделюванням, яке нещодавно провели вчені NASA, у світі до 2030 р. може змінитися вирощування кукурудзи та пшениці через викиди парникових газів. Вчені зазначають, що посівні площі під кукурудзою можуть скоротитися на 24%, тоді як виробництво пшениці збільшиться на 16%.
На думку експертів, які використовують сучасні кліматичні та сільськогосподарські моделі, зміна врожайності пов'язана з очікуваним підвищенням температури, зміною характеру опадів та зростанням концентрації вуглекислого газу на поверхні землі внаслідок антропогенних викидів парникових газів. Ці зміни зроблять виробництво кукурудзи в тропіках складнішим, але можуть збільшити площу вирощування пшениці.
«Аграрії не зможуть вирощувати кукурудзу на екваторі. Це призведе до значного падіння вирощування кукурудзи у житницях світу, а саме у Північній та Центральній Америці, Західній Африці, Центральній Азії, Бразилії та Китаї», — зазначається у повідомленні.
Пшениця, яка переважає в регіонах із помірним кліматом, може збільшити посівні площі за рахунок підвищення глобальної температури.
"Підвищення рівня парникових газів, таких як вуглекислий газ, може призвести до збільшення затримки води та підвищення врожайності, проте за рахунок зниження поживності", - наголошується в повідомленні.
Хоча це і важлива тема дослідження, зазначається, що моделі не враховують економічні стимули, зміна сільськогосподарських технологій або заходи у відповідь, такі як створення більш витривалих видів культур.
ІЦ УАК за матеріалами latifundist