31.08.2017 16:36

Нарада з проблем «рейдерства» в агробізнесі

версія для друку
31.08.2017 16:36

У середу 30 серпня відбулася нарада в Міністерстві юстиції України з питань узгодження та гармонізації функціонування реєстру земель сільськогосподарського призначення  Держгеокадастру та Державного реєстру прав на нерухоме майно (в тому числі землі с.г. призначення), ініційованої Народним депутатом України Козаченком Л.П., та ВГО Українська аграрна конфедерація.

В нараді взяли активну участь представники указаних державних органів влади:  Гайдук В.М.  директор департаменту державної реєстрації та нотаріату Міністерства юстиції України, заступник директора департаменту Трофименко І., Славін І.В.  директор департаменту ДЗК, Тарасенко А.В. директор департаменту технологічного забезпечення Центу ДЗК, Бондаренко Д.М.  заступник директора департаменту інформаційних технологій Центру ДЗК, П’ятецька І.Б. начальник відділу методичного супроводу адміністрування ДЗК Центру ДЗК, Ніколайчук  О.  НАІС, заступник генерального директора, Коваль П.В.  ВГО Українська аграрна конфедерація, генеральний директор, Новіков Г.В. Голова Аграрного союзу України, Оніщук О.М. Віце-президент Нотаріальна палата України, Марчук Т.С. приватний нотаріус.

Предметом зустрічі стали проблеми рейдерства, як наслідок неузгодженості та недосконалості функціонування двох реєстрів земель с.г. призначення, та процедури Державної реєстрації прав на нерухоме майно. В ході дискусії були розглянуті окремі кейси рейдерського захоплення земель та урожаю фермерів, а також запропоновані ряд інструментів щодо усунення вузьких місць у нормативній базі ведення реєстрів. Особливу увагу було приділено дотриманню інструкцій щодо забезпечення легітимності реєстрації та відповідальності окремих посадових осіб.

Функцію модератора заходу взяв на себе Л.П. Козаченко, який наголосив на необхідності терміново розробити ряд змін і поправок до чинного законодавства з метою їх невідкладного розгляду на черговій сесії Верховної Ради України.

 

ІЦ УАК


Що найбільше заважає розвитку аграрного бізнесу?:
Інші опитування