13.12.2017 17:17

Напрями державної підтримки розвитку фермерських господарств у 2018 році

версія для друку
13.12.2017 17:17

Відбувся круглий стіл «Реалізації проекту оцінки сталого розвитку фермерських господарств», під час якого заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань фермерства та розвитку сільських територій Віктор Шеремета детально розповів про запропоновані Мінагрополітики напрями підтримки 2018 року за новою бюджетною програмою «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств».

Участь у заході взяли представники українського та міжнародного бізнесу, наукових закладів та міжнародні експерти.

«Значна частина потенціалу українського аграрного сектору реалізується через малих та середніх сільгосптоваровиробників, зокрема, фермерські господарства та об’єднання у кооперативи. Для стимулювання створення нових фермерських господарств та посилення їх конкурентоспроможності, урядом передбачено 1 млрд гривень в рамках нової бюджетної програми «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств». Так, нова програма включає в себе виплати дотацій, здешевлення агротехніки та кредитів, компенсації вартості закупленого насіння», - зазначив Віктор Шеремета.

За словами заступника Міністра, відповідно бюджетної програми підтримки розвитку фермерських господарств пропонуються наступні підтримки на 2018 рік:

- виплати дотацій – фермерським господарствам, які зареєстровані в установленому порядку після 1 січня 2018 року та мають в обробітку земельні площі до 20 га, – у розмірі 30 тис гривень. Першочергове право надається фермерським господарствам, засновниками яких є особи віком до 35років (включно);

- підтримки сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів шляхом здешевлення вартості (70%) закупівлі техніки, обладнання, устаткування;

- здешевлення кредитів, отриманих у державному банку або банку, у статутному капіталі якого 75 і більше відсотків акцій належить державі;

- компенсації вартості закупленого у суб’єктів насінництва та розсадництва насіння сільськогосподарських рослин вітчизняної селекції супереліти (супер-супереліти), еліти, першої генерації, батьківських форм, гібридів першого покоління.

 «Наразі тривають фахові консультації щодо механізмів підтримки фермерських господарств та сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів і найближчим часом узагальнені пропозиції будуть винесені на обговорення громадськості», - резюмував Віктор Шеремета.

ІЦ УАК за матеріалами minagro

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування