30.11.2023 13:25

Напруженість ЄС через імпорт сільськогосподарських культур в Україну поширилася на ринок цукру, - Bloomberg

версія для друку
30.11.2023 13:25

Французькі виробники цукрових буряків вимагають, щоб імпорт цукру з України, який зростає, реекспортувався за межі Європи, щоб не завдати шкоди місцевим виробникам.

Імпорт українського цукру до блоку може досягти 700 000-800 000 тонн у сезоні 2023-2024 років, заявила група виробників CGB на прес-конференції у вівторок. Згідно з даними Європейської комісії, це приблизно вдвічі перевищує імпорт попереднього сезону та значно перевищує середній показник у 21 500 тонн за попередні п’ять років. Раніше Україна заявляла, що цього сезону обмежить експорт цукру до 650 тис. тонн на всі напрямки.

«Нам потрібна чітка відповідь від Європейської комісії щодо майбутнього управління цим надходженням цукру», — йдеться у презентації CGB.

Вимоги виробників цукру виникли після аналогічної напруженості через сплеск експорту зерна з України, який спонукав кілька східноєвропейських країн заборонити закупівлі на тій підставі, що поставки начебто знижували місцеві ціни. Вторгнення росії в Україну призвело до перебоїв у її чорноморських портах, змусивши виробників зерна більше покладатися на залізничні, автомобільні та річкові маршрути через сусідні країни.

Попри зростання імпорту українського цукру, ціни на цукор у ЄС залишаються високими на тлі глобального дефіциту підсолоджувача. Внутрішні ціни на білий цукор перевищують 800 євро (878 доларів) за тонну, що є найвищим показником за останні 10 років, свідчать дані ЄС.

 

Додамо, у вищезазначеній статті мова йде про організацію - CGB (SUGAR BEET GROWERS IN FRANCE). Французька асоціація є членом "C.I.B.E." (International Confederation of European Beet Growers / Міжнародна конфедерація європейських виробників цукрового буряку).

CIBE у себе у Твіттері 28 листопада зробила репост виступу французького депутата Європарламенту Анне Сандер.

У її виступі йшлося про імпорт агропродукції з України: "Наша солідарність з Україною не підлягає обговоренню. Але масове надходження таких продуктів, як птиця, яйця та цукор на додаток до зерна, викликає тривогу. Європейська Комісія має вжити заходів для стабілізації ринків і зменшення тиску на виробників Франції та ЄС".

CIBE, заснована у 1927 році, представляє 440 000 виробників цукрових буряків з 16 країн ЄС (Австрія, Бельгія, Чехія, Данія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Італія, Нідерланди, Польща, Румунія, Словаччина, Швеція) та 3 країн, які не є членами ЄС - Великобританія, Швейцарія та Туреччина.

CIBE співпрацює з іншими асоціаціями, наприклад - CEFS - Асоціацією європейських виробників цукру, яка представляє інтереси 19 країн-членів ЄС + Великобританії та Швейцарії.

Всього у Євросоюзі 19 країн вирощують цукровий буряк.

 

ІЦ УАК за матеріалами Bloomberg


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування