Очікується, що світовий ринок цукру другий рік поспіль перероблятиме продукцію з незначним надлишком у 2022/23 МР. Цьому сприятимуть високі базові ціни та сприятлива погода в основних країнах-виробниках.
Про це пише Reuters з посиланням на звіт CovrigAnalytics.
У звіті йдеться, що виробництво на 2022/23 МР (який почнеться в жовті) перевищить попит на 0,9 млн т. Для порівняння надлишок у 2021/22 МР склав 0,6 млн т.
За словами аналітиків CovrigAnalytics, профіцит у поточному і наступному сезонах невеликий з огляду на те, що у 2017/18 МР світ виробив на 12 млн т цукру більше, ніж спожив.
Повідомляється, що світовий попит міг би бути вищим, якби пандемія Covid-19 не тривала два повні сезони. Відтак, очікується, що споживання у 2022/23 МР буде на 5,15 млн т більше, ніж спостерігалося до пандемії у 2018/19 МР.
Аналітики додають, що за прогнозами виробництво в Таїланді очікується на рівні 10,65 млн т у 2022/23 МР, в Бразилії — майже до 34 млн т. В Індії виробництво навпаки зменшиться — до 30,9 млн т. Щодо інших виробників, прогнози залишилися практично без змін.
Зазначається, що серед негативних факторів, які можуть вплинути на світові ціни на цукор, збільшення врожаю в Бразилії та поширення пандемії коронавірусу. Останнє становить загрозу для споживання продукції в світі.
За словами аналітиків, позитивні фактори для ціни на продукцію вбачають у меншому врожаї в Європі, адже деякі виробники скорочують площі буряків через зниження цін на цукровий буряк. До того ж макроекономічні сигнали, ймовірно, залишаться сприятливими за високих цін на енергоносії та інфляцію.
ІЦ УАК за матеріалами Reuters