26.10.2023 15:45

На Президії УАК обговорили підсумки 2023 року та плани на майбутнє

версія для друку
26.10.2023 15:45

Чергове засідання Президії ВГО "Українська аграрна конфедерація" відбулося 26 жовтня у форматі Zoom, під час якого були підбиті підсумки 2023 року й окреслено напрями діяльності у 2024 році.

На засіданні були присутні 14 членів Президії ВГО "УАК".

Під час засідання йшлося про проблеми аграріїв і переробників у воєнний час і бачення щодо їх вирішення, стратегію розвитку АПК на рівні держави та міжнародні відносини у контексті аграрної галузі. Президент УАК Леонід Козаченко, відкриваючи засідання, запевнив, що Українська аграрна конфедерація докладає значних зусиль для вирішення на державному рівні проблемних питань як аграрної галузі в цілому, так і окремих підприємств-членів, профільних асоціацій-членів і партнерів УАК.

Короткий виступ Леоніда Петровича було присвячено темі проблем аграріїв в умовах війни: логістика, бюджетне фінансування, відбудова. Шляхи розв'язання цих питань. Зокрема було згадано: проблеми з блокуванням роботи аграрних підприємств держорганами; недостатня комунікація представників влади із представниками асоціацій і бізнесу; потребу аграріїв у додатковому фінансуванні для потреб розмінування, відбудови та впровадження нових проектів; монополія Укрзалізниці, яка призводить до додаткових витрат і збитковості аграріїв; бачення земельних відносин у післявоєнний період тощо. На основі чого були затверджені подальші напрямки діяльності УАК.

Також було заслухано Звіт про роботу ВГО «УАК» у 2023 р.

Так, до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерств і відомств направлялися ряд звернень і пропозицій.

Зокрема, варто нагадати, що у липні 2023 року Українська аграрна конфедерація ініціювала публічне звернення до Президента Франції Еммануеля Макрона та Прем'єр-міністра Великобританії Ріші Сунака стосовно їхнього долучення до розв'язання проблеми розблокування Чорноморського зернового коридору, яке підписали 20 асоціацій. А вже через 2 місяці у ЗМІ з'явилася інформація, що Великобританія залучатиме свої літаки для патрулювання Чорного моря.

Президент і генеральний директор УАК брали участь у закордонних поїздках, де зустрічалися із представниками європейських аграрних асоціацій, Єврокомісії та європейськими політиками, з якими обговорювалася позиція українського АПК у контексті торговельних відносин України з ЄС.

Адже важливо відстоювати інтереси українських сільгоспвиробників і харчовиків, доносити Європі правду та не дозволяти маніпуляціям, мов "українське зерно у всьому винне". Та водночас важливо зберігати дружні відносини та не вдаватися до радикальних заяв і заходів, зокрема у стосунках із Польщею.

Іншим завданням є наближення українського законодавства до європейського, та напрацювання переговорної позиції перед майбутнім вступом до ЄС. УАК проаналізувала, виносила на обговорення та надавала пропозиції щодо ряду законопроектів.

Протягом звітного періоду Українська аграрна конфедерація провела та взяла участь у понад 160 заходах, які проходили у форматі онлайн та офлайн.

Також Президент, Генеральний директор та експерти ВГО «УАК» взяли участь у понад 110 прес-конференціях, відеоконференціях, телепрограмах і тематичних зустрічах із журналістами.

Президент УАК Леонід Козаченко також оголосив членам Президії нових членів УАК. Був затверджений бюджет.

Під час третього питання порядку денного було обговорено скликання З’їзду ВГО «УАК», встановлення дати та способу його проведення.

Також відбулося оновлення складу Президії УАК.

Після всіх заслуханих питань засідання Президії ВГО «УАК» виступив Вадим Чагаровський, голова Спілки молочних підприємств України. Він наголосив на важливості підтримки галузей тваринництва та кормовиробництва, і що це є перспективним майбутнім для українського АПК, з чим всі інші присутні погодилися та домовилися співпрацювати у цьому напрямку.

Феофілов Сергій Леонідович, засновник і генеральний директор консалтингової агенції «УкрАгроКонсалт», коротко представився і зазначив, що готовий до плідної й активної співпраці.

Також виступив і Капшук Степан Павлович, генеральний директор Асоціації «Укроліяпром», який поділився схожими поглядами про те, що акцент необідно робити саме на переробку, і сировина має залишатися переважно в Україні. А ще Степан Павлович нагадав про актуальну проблему із бронюваннями військовозобов'язаним, адже за його словами, деякі підприємства через брак робочої сили вже пропонують стати до роботи пенсіонерам, тож систему бронювання в агросекторі потрібно вдосконалити.

ІЦ УАК

ДодатокРозмір
zvit.doc137.5 КБ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування