23.12.2022 12:51

На Президії УАК обговорили підсумки 2022 року та напрямки діяльності на майбутнє

версія для друку
23.12.2022 12:51

Чергове засідання Президії ВГО "Українська аграрна конфедерація" відбулося 21 грудня у форматі Zoom, під час якого були підбиті підсумки 2022 року й окреслено напрями діяльності в наступному, 2023-му році.

Зокрема йшлося про проблеми та перспективи аграрної галузі, державну стратегію розвитку агробізнесу, оподаткування агропідприємств і подальші напрямки діяльності УАК. Президент УАК, Леонід Козаченко, відкриваючи засідання, повідомив всіх присутніх, що Українська аграрна конфедерація  докладає  значних  зусиль для  вирішення  на  державному  рівні проблемних питань як аграрної галузі в цілому, так і окремих підприємств-членів та партнерів УАК.

"Засідання наше звичайно, проходить у дуже складний для нашої країни час - у період війни, мабуть, жоден з нас не думав, що таке може статись, але завдяки нам і нашим зусиллям, і, звичайно, за рахунок тих, хто сьогодні безпосередньо знаходиться на полі бою, ми працюємо. Ми не зупиняємось. Звичайно, багато втрат, але разом з тим ми робимо багато того, що не могли б зробити інші країни в таких складних умовах", - з такими словами розпочав засідання Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко.

 

Леонід Петрович зазначив, що робота протягом 2022 року була тяжкою не тільки для УАК, а і для інших організацій. На це крім війни вплинули також зміни у політичному середовищі.

На фоні цього одразу виникли проблеми, які Українська аграрна конфедерація намагається розв'язати.

По-перше, прикриваючись війною органи державної влади огородилися від спілкування із суспільством і громадськими організаціями. Різні реєстри на час воєнного стану закриті, зв'язатись з представниками органів влади дуже проблематично, засідання щодо розгляду важливих питань проводяться у закритому режимі, напрацювання і пропозиції до законодавства теж практично ігноруються.

По-друге, знову виникла загроза ліквідації профільного Міністерства аграрної політики та продовольства України, що може досить негативно вплинути на діяльність і післявоєнний розвиток АПК.

 

Іншими важливими питаннями стали розблокування українського аграрного експорту та оптимізація логістичних процесів і проблеми.

Значна увага Українською аграрною конфедерацією приділялася і питанням блокування накладних, відшкодування ПДВ, банківських відносин і питанням щодо програм допомоги сільськогосподарським виробникам і переробним підприємствам.

Крім того, після звернення нашої організації були проведені ряд затримань представниками СБУ та ДБР осіб, які підозрюються у корупційних злочинах.

Однак, проблема корупції все ще залишається кричущою.

 

Крім того, як зазначив Леонід Козаченко, важливою частиною роботи для УАК є і надалі розроблювати пропозиції щодо стратегій і законодавства в АПК у контексті гармонізації відносин з ЄС.

Після підбиття підсумків генеральний директор Української аграрної конфедерації Павло Коваль зазначив:

"Перш за все я хочу подякувати всім, хто з нами був цей рік непростий, нашим багаторічним членам, які завжди були поруч. Ми взаємно таку підтримку відчували і продовжуємо працюємо в цих нелегких умовах.

Також додам щодо спілкування в контексті нашого членства в ЄС. Це дуже важливо. Я місяць назад повернувся з Брюсселю і з Берліну, де був з робочою поїздкою, яку організували наші партнери. Європейці в тихому шоку від того, що в нас ліквідується Міністерство аграрної політики.

Вони кажуть, що це буде вперше в історії ЄС, коли величезна аграрна країна попросилася стати членом і перед самою консультацію про членство ліквідовує Міністерства".

Павло Коваль також акцентував на питаннях стратегування і зазначив, що УАК об'єднує ряд профільних секторальних асоціацій. Тому у планах на наступний рік активізувати роботу саме з громадськими організаціями стосовно розробки ряду пропозицій до органів державної влади у рамках передвступного періоду України в ЄС.

Після цього представники членів УАК, зокрема Елліна Юрченко від Астарти-Київ, подякували нашій організації за проведену плідну роботу та допомогу.

Крім того, виступив і Вадим Чагаровський, голова Спілки молочних підприємств України. Він зауважив на необхідності більш детально розглянути законопроект №8149 «Про об'єднання сільськогосподарських товаровиробників».

Також він наголосив на проблемах у законодавстві щодо визначення колаборантів. Адже, за його словами, вже не поодинокі випадки, коли керівникам переробних підприємств, які працювали під час окупації, оголошують підозру про колабораціонізм. Хоча сам Володимир Зеленський раніше закликав аграріїв на тимчасово непідконтрольних територіях продовжувати свою діяльність.

У підсумку засідання схвалено звіт про роботу, затверджено бюджет та основні напрямки роботи ВГО «УАК» на 2023 рік.

ІЦ УАК

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування