19.11.2021 14:40

На Президії УАК обговорили підсумки 2020-2021 року та напрямки діяльності на майбутнє

версія для друку
19.11.2021 14:40

Чергове засідання Президії ВГО "Українська аграрна конфедерація" відбулося 18 листопада у форматі Zoom, під час якого були підбиті підсумки 2020-2021 року й окреслено напрями діяльності в наступному, 2022-му році. Зокрема, йшлося про проблеми та перспективи аграрної галузі, державну стратегію розвитку агробізнесу, оподаткування агропідприємств, дотації на сільське господарство, передбачені у державному бюджеті на 2022 рік, та подальшу активізацію діяльності УАК. Президент УАК, Леонід Козаченко, відкриваючи засідання, повідомив всіх присутніх, що Українська аграрна конфедерація  докладає  значних  зусиль для  вирішення  на  державному  рівні проблемних питань як аграрної галузі в цілому, так і окремих підприємств-членів та партнерів УАК.

«Варто зазначити, що протягом звітного періоду до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, міністерств та відомств  направлено понад 170 звернень та пропозиції щодо оптимізації державного управління у сфері агропромислового виробництва; запровадження ефективного ринку землі; нових напрямків державної підтримки на 2022 рік; забезпечення прозорого розподілу державних дотацій; оподаткування агропідприємств; бюджетного відшкодування ПДВ; приватизації державних підприємств; перевезення вантажів залізничним транспортом; проблем бурякоцукрової та тепличної галузей, пов’язаних із зростанням ціни на природний газ і тарифів на електроенергію; проблем ціноутворення та регулювання цін; сертифікації насіння; врегулювання проблеми рейдерства; демонополізації ринку мінеральних добрив, тощо», - акцентує увагу Леонід Козаченко.

За ініціативи конфедерації відбулися ряд зустрічей та робочих нарад керівників галузевих професійних організації агропромислової сфери, за результатами яких  25 Громадських організацій АПК підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо напрацювання спільної позиції з врегулювання проблем галузі. Також за участі профільних асоціацій проведено обговорення Моделі подальшого розвитку аграрного виробництва в Україні. Крім того, з трьома парламентськими фракціями та депутатською групою Верховної Ради України підписано Меморандуми про взаєморозуміння та співробітництво з громадськими організаціям АПК.

З метою розширення торговельно-економічного співробітництва членів конфедерації з зарубіжними країнами, залучення іноземних інвестицій та просування агропромислової продукції на міжнародні ринки ВГО «УАК» провела ряд переговорів та онлайн-заходів з представниками посольств, органів влади та бізнесу Білорусі, Таджикистану, Узбекистану, Киргизстану, Пакистану, В’єтнаму та Китаю.

Окрему увагу було приділено основним питанням та проблемам, які заважають ефективному розвитку аграрного сектору України, зокрема це стосується питань удосконалення управління АПК на рівні Мінагрополітики; кадрової  політики, належної оцінки технічного стану сільськогосподарської техніки. Наголошено на необхідності розробки плану реалізації стратегії розвитку АПК, та посилення впливу України на формування глобальної аграрної політики. Президент УАК, Леонід Козаченко також загострив увагу на фіскальній монетарній політиці в аграрній сфері та проблемах доступу до фінансових ресурсів. Він закликав створити потужну громадську платформу для захисту інтересів аграрії, тільки в такому випадку можливий ефективний вплив на процес прийняття рішень у Державі.

Генеральний директор УАК, Павло Коваль поінформував членів Президії про сучасний стан та перспективи розвитку АПК України, а також про напрямки державної підтримки та оподаткування агропідприємств АПК у 2022 році. Зазначив, що експерти конфедерації приймають активну участь в обговоренні державного бюджету та дотацій для АПК на 2022 рік, а також здійснюють моніторинг законодавчих ініціатив та наслідків внесення відповідних змін у законодавство України.  

У підсумку засідання схвалено звіт про роботу, затверджено бюджет та основні напрямки роботи ВГО «УАК»  на 2022 рік.

ІЦ УАК

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування