Делегація Мінагрополітики на чолі із заступницею директора Департаменту аграрного розвитку Оленою Дадус узяла участь у форумі «Розвиток молочного скотарства: стан та перспективи розвитку в умовах євроінтеграції», який відбувся на Вінниччині.
Участь у заході взяли представники Вінницької ОВА та облради, Держпродспоживслужби, профільних асоціацій, а також міжнародних делегацій з Молдови та Румунії.
Під час форуму його учасники обговорили розвиток вітчизняного ринку молока та молочної продукції, тенденції світового ринку, а також питання забезпечення безпеки та якості молочної продукції.
За словами Олени Дадус, на початок 2024 року в Україні нараховувалось 1395 підприємств, які утримують велику рогату худобу, з них 1309 - корів.
«На початок вересня 2024 року в усіх категоріях господарств налічувалось 2,35 млн голів ВРХ, з яких у сільгосппідприємствах – 928 тис. голів, у господарствах населення – 1422 тис. голів. Поголів’я корів становить 1253 тис. голів, з яких 379 тис. голів – у сільгосппідприємствах і 874 тис. голів — у господарствах», - зазначила Олена Дадус.
Вона підкреслила, що на розвиток глобального молочного ринку у короткостроковій перспективі матиме значний вплив геополітичні конфлікти та зміни клімату. Тому попит на молочні продукти у світі зростатиме більше, ніж пропозиція.
Крім того, представники Мінагрополітики ознайомилися з роботою місцевої молочнотоварної ферми.
Довідково. Молочне скотарство України представлене 11 молочними породами. Найбільш розповсюджені породи: Голштинська, Українська червоно-ряба, Українська чорно-ряба та Симентальська.
Читайте також: Понад 35,6 млрд грн отримали 7 тис. агрогосподарств цьогоріч за програмою «Доступні кредити 5-7-9»
ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики