Енергозберігаючі технології й, зокрема, переробка відходів у паливо останнім часом стали дуже популярними в Україні та усьому світі.
Компанія "НІБУЛОН" також долучається до світових тенденцій. Особливу увагу було приділено розробці апаратурного оформлення технологічного процесу брикетування. Проаналізувавши процес, було запропоновано попереднє віджимання масел після нетривалої термічної обробки в сушарці, яка також працюватиме на цих відходах. Перша така лінія з брикетування зернових відходів ІІІ категорії від очистки олійних культур для отримання паливних брикетів була встановлена наприкінці минулого року на підприємстві ТОВ «Колосівський елеватор», що входить у групу компаній «НІБУЛОН».
Уже сьогодні брикети власного виробництва використовуються в якості палива на різних підрозділах підприємства, де є твердопаливні котли: філії «Новоодеська», «Прибужанівська», «Баштанська», «Кам’янець-Подільська». Задля цього на підприємстві реалізується програма переходу від традиційного палива для котлів (газ, дизельне паливо) на тверде паливо, в рамках якої для опалення адміністративно побутових та виробничих приміщень філій уже встановлено найсучасніші твердопаливні котли на філіях «Новоодеська» (3 шт.) загальною потужністю 300 кВт, «Прибужанівська» (1 шт.) потужністю 100 кВт, «Тетерів» загальною потужністю 200 кВт. Ці котли здатні працювати на різних видах альтернативного палива (дрова, пелети, брикети), які значно дешевші ніж газ.
Розглядається можливість встановлення на одній з філій компанії у Вінницькій обл. подібного або іншого обладнання для брикетування з метою зменшення витрат на транспортування відходів з філій, які розташовані у Вінницькій, Хмельницькій та Житомирській областях.
Загалом на сьогоднішній день перероблено близько 50 тонн відходів, з яких отримано 40 тонн готових брикетів та 477 кг рослинної технічної олії. На філії підприємства вже передано 24 тонни готових брикетів для спалювання в твердопаливних котлах. Як наслідок, зекономлено 15 257 м3 газу та 12 262 л дизельного палива, що у вартісному виразі становить 429 770 грн. За планом на 2017/18 маркетинговий рік на потужностях ТОВ «Колосівський елеватор» заплановано переробити ще близько 600 тонн відходів олійних культур.
Кількість рідких нафтовідходів, що планується до спалювання у котлах на автотранспортному підрозділі складає 23,0 т/рік. Діяльність з утилізації відходів є ліцензованою. Наразі триває робота для отримання ліцензії на поводження з небезпечними відходами, що видає Міністерство екології та природних ресурсів України.
ІЦ УАК за матеріалами компанії "НІБУЛОН"