На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» відбулось відкриття ХХІV Міжнародної виставки «Суднобудування-2018» і ХVІ спеціалізованої виставки «Водний транспорт» – наймасштабніших за останнє десятиріччя виставок досягнень і новітніх розробок у галузях суднобудування та водного транспорту.
Цьогорічна експозиція виставок познайомить із сучасністю українського суднобудування. Ключовими темами заходу традиційно стане розвиток суднобудування і судноремонту, впровадження нових технологій у виробництво морської техніки, розвиток річкових перевезень, залучення інвестицій.
Насичена програма заходу включатиме:
- відкриття виставки та ознайомлення з експозицією;
- відкриття збірно-секційного цеху і екскурсія новозбудованими цехами;
- урочистий запуск реконструйованого сліпу та будівлі управління підйомно-спусковими і стапельними коліями;
- спуск на воду буксира проекту Т3500;
- закладку суден: самохідний перевантажувач проекту П-140 і буксир проекту POSS-115;
- урочисте введення в експлуатацію елеваторного комплексу та збудованого причалу на перевантажувальному терміналі;
- прогулянку на пасажирських суднах.
Очікується понад 3000 відвідувачів, серед яких посли країн Європейського Союзу, керівники провідних міжнародних фінансових структур і представники уряду, потенційні інвестори і науковці.
Місце проведення виставки, суднобудівно-судноремонтний завод «НІБУЛОН» у м. Миколаєві, – мало не єдине в Україні підприємство, що сьогодні будує повнокомплектні судна. Практично кожного місяця із заводського сліпу на воду спускається нове судно. На відкритті минулорічної виставки було урочисто введено в експлуатацію нові цехи заводу з автоматичною лінією очистки та ґрунтовки металопрокату і металообробки з машинами плазмового і газового різання, а також спущено на воду другий буксир проекту 121М, названого на честь знаменитого корабела і одного з директорів суднобудівного заводу в Миколаєві Анатолія Ганькевича.
Цього разу на суднобудівному заводі компанії буде урочисто відкрито збірно-секційний цех, зведений у рамках масштабної реконструкції підприємства та за підтримки Європейського інвестиційного банку. Новий цех оснащений чотирма мостовими радіокерованими кранами вантажопідйомністю по 10 т кожний та сучасним зварювальним обладнанням і завдяки своїм потужностями здатний виготовляти близько 4000 т металоконструкцій на рік.
Участь у заході візьмуть лідери галузі – представники більше 50 провідних компаній із 20 країн світу, у тому числі Бельгії, Іспанії, Латвії, Німеччини, Нідерландів, Польщі, Румунії, Чехії, Швеції та України, які представлять широкий спектр технологій та обладнання.
Відвідувачі виставки зможуть піднятися на наше унікальне самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно «Миколаївець», оцінити масштаб 100-метрового несамохідного судна проекту В5000, здатного зняти з українських автошляхів більше 200 вантажівок за один рейс і, як мінімум, більше 4000 тис. вантажівок на рік, прогулятися на високошвидкісних пасажирських суднах «НІБУЛОН Експрес».
У день відкриття на воду буде спущено перший буксир проекту Т3500, призначений для проведення суден закордонного плавання по БДЛК, їх швартування до причалів терміналів компанії, проведення караванів несамохідних суден (2-4 од.) по БДЛК та проведення караванів по каналах у період льодового стану в районах плавання р. Дніпро та Чорного моря. Востаннє судно такого класу і призначення в Україні було спущене 13 років тому, і сьогодні під українським прапором ходить лише три таких буксири, і ті передані в користування приватним офшорним компаніям. Але наша компанія будує сучасний український буксирний флот, який працюватиме під українським прапором на благо економіки країни і стане елементом незалежності України від іноземного флоту в питанні проведення суден по БДЛК у період льодового стану.
Також відбудеться урочиста закладка буксира POSS-115 і першого 140-метрового самохідного перевантажувача проекту П-140 з двома крановими частинами вантажомісткістю 10 000 т та продуктивністю 18 000 т/добу. Будівництво та обслуговування суден довжиною понад 100 метрів стали можливими завдяки проведеній реконструкції суднобудівного заводу, зокрема будівництву нових цехів (збірно-секційного і металообробки), сліпу та унікальної будівлі управління підйомно-спусковими і стапельними коліями, стилізованої під справжній буксир.
У рамках заходів також буде урочисто введений в експлуатацію і елеваторний комплекс з перевалки зернових та олійних культур ємністю 43 тис. тонн і причальні споруди. Новий комплекс збільшить загальну ємність зерносховищ, розташованих на території перевантажувального термінала компанії в Миколаєві, до 173 тис. тонн та дасть змогу роздільно і одночасно зберігати 7 різних культур і, крім розподілу їх за класами згідно з ДСТУ, проводити розподіл цього зерна за якістю, наприклад, з вмістом ГМО та без ГМО, завдяки чому сільгосптоваровиробники гарантовано зможуть розмістити на зберігання зерно, а компанія зможе відокремлено зберігати та забезпечити якість продукції, яка йде, у тому числі, і на виготовлення дитячого харчування. Це дозволить протягом усього маркетингового року без обмежень приймати всі культури і забезпечувати безперебійне обслуговування перевезень сільгосппродукції Південним Бугом та Дніпром.
ІЦ УАК за матеріалами nibulon