На Харківщині створили обласний Центр координації протимінної діяльності, який збиратиме й аналізуватиме інформацію про стан розмінування у громадах, а також відстежуватиме потенційні загрози. У відкритті Центру, який працюватиме при Харківській обласній військовій адміністрації, взяв участь заступник Міністра економіки України Ігор Безкаравайний.
«Я вітаю створення Центру, який обʼєднуватиме зусилля органів влади, правоохоронців, екстрених служб, волонтерів і міжнародних організацій. Це дасть нам краще розуміння, що відбувається в області в протимінній діяльності. Наше завдання — не заважати місцевим ініціативам, а спрямовувати їх в потрібне русло, щоб вони були в рамах загальнодержавної політики та загальнодержавного бачення. Для нас важливо також, що Центр підвищить якість координації і взаємодії не тільки на рівні області, але й з центральними органами влади, зокрема Міністерством економіки, яке координує напрям гуманітарного розмінування», — сказав Ігор Безкаравайний.
Для Центру розроблять спеціальну систему, яка на основі зібраних даних відображатиме всі процеси з розмінування, які відбуваються в області. Крім того, для оперативного реагування на дзвінки громадян буде створено цілодобову гарячу лінію – 0-800-33-10-40. Заяви також можна буде залишити, заповнивши форми зворотного зв’язку.
«Створення Центру координації протимінної діяльності є важливим для захисту населення Харківської області від наслідків повномасштабної війни, яка триває. Впровадження сучасних методів розмінування й ефективної взаємодії між організаціями допоможе не лише знешкодити вибухонебезпечні предмети, а й поліпшити умови життя та безпеку жителів регіону. Хочу подякувати Міністерству економіки України, особисто Юлії Свириденко та її заступнику Ігорю Безкаравайному за увагу до Харківщини, підтримку та співпрацю», — сказав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов.
Безпосередньо в громадах будуть працювати фахівці-ідентифікатори. Вони першими після викликів будуть їхати на ділянку в своїй громаді, аби пересвідчитися, що на місці виявили саме міну чи інший вибухонебезпечний пристрій. У такий спосіб вдасться зменшити кількість непотрібних виїздів бійців ДСНС. Ідентифікаторів відбиратимуть серед ветеранів-учасників бойових дій, після чого вони пройдуть спеціальний курс навчання.
Також фахівці Центру навчатимуть населення ризикам, пов'язаним із поводженням з вибухонебезпечними предметами. Знання як правильно поводитися біля небезпечних ділянок може зберегти життя місцевим мешканцям.
Довідково. Питання гуманітарного розмінування координує Перша віце-прем'єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко. Міністерство економіки України забезпечує взаємодію центральних органів виконавчої влади з питань протимінної діяльності в частині гуманітарного розмінування.
Читайте також: У системі Прозорро.Продажі оголошено перший онлайн-аукціон з розподілу квоти підтримки ВДЕ
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки