На полях сільськогосподарського призначення Донеччини внаслідок влучання російських боєприпасів цьогоріч знищено 740 га пшениці. Загалом на полях, всіх об'єктах АПК області з початку року виникло 46 пожеж.
Про це на брифінгу заявила заступниця директора департаменту агропромислового комплексу і земельних ресурсів Донецької ОВА Олена Рибакова, передає кореспондент Укрінформу.
Вона підкреслила, що в цьому році внаслідок спекотної погоди й інтенсивних ворожих обстрілів питання пожежної безпеки на ланах Донеччини стоїть дуже гостро та має важливе значення. Й основна причина виникнення пожеж - це активні бойові дії.
«З початку року на землях сільськогосподарського призначення, на об'єктах АПК виникло 46 пожеж. Це 9 пожеж на будівлях сільгосппризначення, з яких 7 - внаслідок влучення боєприпасів; одна пожежа - в місці зберігання сіна, внаслідок чого було знищено 316 тонн сіна. Також 28 пожеж на полях зернових культур, з них майже всі, а це 26 - внаслідок влучання боєприпасів, і було знищено 740 гектарів пшениці. Також було 8 пожеж на стерні, більшість з яких - теж внаслідок влучання боєприпасів», - розказала заступниця директора департаменту.
Вона зазначила, що найбільша кількість пожеж виникла на території Іллінівської громади - це 12 пожеж, Гродівської - 8 пожеж і Новогродівської - 6 пожеж. Більш ніж половина знищеної вогнем пшениці припадає на Іллінівську громаду, а це 440 гектарів.
За словами Рибакової, також майже щодня Донецький регіональний центр з гідрометеорології інформує про надзвичайну пожежну безпеку в області. Тому порушення правил пожежної безпеки в АПК - це загроза життю і здоров'ю громадян, шкода навколишньому природному середовищу, заявила чиновниця.
«Департамент разом з профільними службами оновив і довів до аграріїв області алгоритм дій з підготовки та збирання врожаю у цьому році. Тож, сподіваємось, що жнива завершаться, і аграрії зберуть всі ті поля, що залишились, і не буде ніяких перепон для цього», - підсумувала Рибакова.
Як повідомлялось, у 2021 році на Донеччині засівали 1,41 млн га земель. У рік повномасштабного вторгнення площі посівів скоротилися до 406 тис. га, у 2023 році – до 364 тис. га, у цьому році посівна площа під урожай в області становила 313 тис. га. Станом на тепер ворог окупував близько 59% території області.
Донеччина наразі перебуває під постійними обстрілами російських військ, майже щодня ворог тероризує цивільних жителів, руйнує будинки, підприємства, енергетичні, газові та різні інфраструктурні об’єкти.
ІЦ УАК за матеріалами Укрінформу