21.01.2022 16:30

На Дніпропетровщині призупинив роботу хлібозавод

версія для друку
21.01.2022 16:30

ПАТ «Павлоградський хлібозавод» призупинило свою роботу через зависокі ціни на газ, що робить випуск продукції нерентабельним. Про це повідомив президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко,

Як зазначили на підприємстві, ринкова ціна газу не є рентабельною для них, враховуючи виробничі потужності. Підприємство не закупило необхідний обсяг блакитного палива, тому йому опломбували газ. Зараз керівництвом підприємства вживаються всі заходи для того, щоб відновити постачання газу.

Павлоградський завод уклав угоди з іншими хлібозаводами на виробництво та постачання продукції за їхньою рецептурою.

«Ми намагаємося відновити нашу роботу чим раніше, тим краще. Але у зв’язку зі специфікою роботи газотранспортної системи (подання заявок, погодження тощо) ми зможемо запуститися не раніше 1 лютого. Чи ця ситуація вплине на вартість хлібобулочної продукції для населення сказати складно», – зазначили на підприємстві.

Під час торгів 17 та 18 січня хлібопекарі змогли придбати за пільговою ціною лише 1,8 млн кубометрів газу з обіцяних 2,6 млн на третю декаду січня. Ще 0,8 млн кубів їм пообіцяли допродати 19 січня, розказав Дученко.

«Але о 15 год. на початку торгів з обіцяних 800 тис. кубів було лише орієнтовно 160 тис. Виглядає, що знову газу забракне. І це проблема, бо хто не зміг купити учора, розраховував купити сьогодні. У всіх – критична ситуація. Якщо ще і сьогодні забракне пропозиції від видобувальників газу, то я не виключаю, що завтра у нас з'являться чергові пекарні, які скажуть, що у них немає енергоносія», – застеріг Дученко.

Інші підприємства, яким забракло пільгового газу, змушені будуть піднімати ціни, прогнозує Дученко.

Хлібзаводи, яким не вистачило газу на торгах, змушені будуть купувати газ за комерційною ціною – орієнтовно за 35-40 тис. грн за 1 тис. куб. м. Для прикладу, 17 січня на торгах пільгова ціна газу в середньому склала 11,6 тис. грн, 18 січня – орієнтовно 14 тис. грн. Наразі більшість пекарів матимуть збитки. Без перегляду ціни на хліб вони не виживуть і вже в березні не зможуть закупити енергоносії», – описав загрози для ринку президент ВАП.

Він додав, що зараз в багатьох хлібопекарів відсутні обігові кошти. Тому купити сировину та енергоносії за комерційною ціною, ще й виплатити працівникам зарплату, вони не зможуть.

ІЦ УАК за матеріалами gazeta.ua

 

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування