09.04.2019 17:58

На аграрному комітеті депутати схвалили законопроект, який захищатиме бджільництво

версія для друку
09.04.2019 17:58

Сьогодні на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин народні депутати розглянули важливі для розвитку с/г комплексу законопроекти. Одностайно за основу було рекомендовано до розгляду в сесійній залі давно очікуваний проект закону  «Про основні засади державної аграрної політики та державної політики сільського розвитку» (№ 9162 від 04.10.2019). 

Під час його обговорення народний депутат, президент УАК Леонід Козаченко наголосив, що цей документ є вкрай важливим для розвитку с/г галузі. Адже у ньому сформульовано певні законодавчі норми,  які корелюються з відповідними  статтями європейського законодавства у цій сфері, а також запроваджуються  дуже важливі  напрямки діяльності. Це і  розвиток сільських територій,  які пов’язані з розвитком аграрного бізнесу, й удосконалення системи аграрної науки та освіти тощо. Він також акцентував увагу на тому, що під час другого читання законопроекту дуже важливо сформулювати норми, які визначать суб’єкти господарювання у с/г. Варто чітко розрізняти, що таке сімейне фермерське господарство,  середнє підприємство, чи великий вертикально-інтегрований холдинг. Адже від цього механізму  залежить ефективність державної підтримки, програму якої необхідно розробити не на один як у нас, а як в Європі  на п’ять  років і при цьому не змінювати її.

Народні депутати також рекомендували до розгляду в сесійній залі  проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва» (№ 10052 від 14.02.2019), який як головний доповідач представив президент УАК Леонід Козаченко. До слова, саме члени УАК, серед яких «Спілка пасічників України», запропонували розробити цей документ, що акумулював би вимоги бджолярів України щодо необхідності захисту їх галузі від неконтрольованого використання ЗЗР. Президент ГО «ВОГО «Спілка пасічників України» Володимир Стретович, який був присутній на засіданні комітету акцентував увагу на тому,  що  торік було знищено від 45 до 55 тисяч бджолиних сімей і  подякував за оперативну та конструктивну роботу з підготовки цього законопроекту, який має стати дієвим інструментом захисту та розвитку  для бджільництва. 

 За словами Леоніда Козаченка, законопроект  «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту бджільництва» вносить необхідні зміни у чинні законодавчі норми, встановлює контроль за використанням ЗЗР, вводить кримінальне покарання за порушення цього Закону та знищення бджіл,  запроваджує механізм фіксації цих порушень на місцях тощо.

- Україна має імідж передової аграрної держави. Нині активно розвивається бджільництво, ми зробили крок уперед в цьому напрямку,  збільшивши  виробництво та експорт продукції, яка має високу якість. Але за останні роки надходить дуже багато скарг,  що ми відійшли від традицій та норм, які захищали бджільництво під час застосування хімікатів. Тому ми на площадці Української  аграрної  конфедерації багато докладаємо зусиль для консолідації  позицій різних сегментів аграрного ринку, у тому числі і бджолярів України, й внесли пропозиції стосовно запровадження на законодавчому рівні  таких  дієвих норм,  які дають можливість карати за знищення бджіл і ефективно розвиватись цій галузі, - наголосив президент УАК Леонід  Козаченко.

ІЦ УАК


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування