Індустріальний парк «Мостиський сухий порт», розташований поблизу станції Мостиська І у Львівській області, до кінця року планує інвестувати до 3 млн євро у розвиток логістики та комунікацій. Про це розповів керівник проекту «Індустріальний парк «Мостиський сухий порт» Віктор Довгань під час онлайн-заходу «Логістичні хаби та індустріальні парки», передає Rail.insider.
Під час презентації проекту Віктор Довгань розповів, що «Мостиський сухий порт» — це поєднання сухого порту та індустріального парку. Його потенційними резидентами мають стати релоковані підприємства зі східних та південних областей України, орієнтовані на експорт до ЄС.
Два великі резиденти уже висловили свою зацікавленість у проекті. Перший із них — великий нафтотрейдер — незабаром розпочне будівництво резервуарів для перевантаження нафтопродуктів. Другим резидентом, згідно з підписаною попередньою угодою, стане агрохолдинг, що займатиметься експортом агропродукції. Відповідно, він будуватиме силоси для зберігання. Наразі компанія шукає третього великого резидента.
Окрім того, у межах проекту на розвиток логістики та комунікацій планується цього року витратити до 3 млн євро.
«Ми інвестуємо у продовження широкої та вузької колії. Земельна ділянка підходить до станції, але ми розуміємо, що треба розвести вітки широкої та вузької колії. З траси М11 (планується, — ред.) завести автодорогу, вирівняти, провести земляні роботи; завести на першому етапі 5 МВт електрики, а також забезпечити комунікації, які ще потрібні резидентам», — уточнив Віктор Довгань.
Він зауважив, що у межах проекту будівництво складської інфраструктури здійснюють самі клієнти. Індустріальний парк лише забезпечує логістику та комунікації.
Крім того, стало відомо, що у дунайському порту побудують елеватор на 50 тис. т, повідомляє АгроПортал.
Компанія «Еліксир Україна», яка приватизувала морський порт «Усть-Дунайськ», планує активно збільшувати обсяги перевалки.
Як говориться у повідомленні Фонду держмайна, ключовий пріоритет — розширення під’їздів і розв’язок, адже з портом немає залізничного сполучення. Крім того, планується модернізувати склади та придбати перевантажувальну техніку.
«Найближчим часом основними вантажами для перевалки залишаться зернові та добрива. Однак покупець порту планує розширити номенклатуру вантажів», — зазначають у відомстві.
У довгостроковій перспективі власник порту прагне докласти зусилля до об’єднання водними шляхами річок Дунай і Дніпро, щоб зняти навантаження з доріг України. Також планує побудувати в порту «Усть-Дунайськ» зерновий елеватор на 50 тис. т.
Для довідки: «Еліксир Україна» — переможець приватизаційного аукціону з продажу єдиного майнового комплексу морського торговельного порту «Усть-Дунайськ», який відбувся 17 січня. Компанія сплатила за актив 201 млн грн + 40 млн грн ПДВ. На торгах вартість порту зросла у 3,3 раза.
ІЦ УАК за матеріалами Rail.insider та AgroPortal