21.09.2022 17:40

Молоко в Україні продовжує дорожчати

версія для друку
21.09.2022 17:40

Середня закупівельна ціна на молоко екстра ґатунку станом на 15 вересня зросла на 3 коп. та склала 10,82 грн/кг, без урахування ПДВ. Вищий ґатунок додав у ціні +2 коп. — до 10,15 грн/кг, а перший залишився без змін — 9,75 грн. Середньозважена ціна трьох ґатунків піднялася на 2 коп. — до 10,24 грн/кг.

Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Яна Лінецька.

На ринок продовжують тиснути такі фактори, як підвищений попит зі сторони переробників на фоні сезонного скорочення виробництва молока, зростання цін на газ та подальше просідання гривні.

За приблизними підрахунками виробництво молока за вісім місяців поточного року скоротилося на 15,1% — до 5126,4 тис. т. Промислові господарства забезпечили 1,7 млн т молока, що на 7,1% менше, ніж торік, а присадибний сектор — 3,4 млн т (-18,6%).

Близько третини промислового молока (майже 525 тис. т.) і третини промислового стада корів (майже 123 тис. корів), згідно з попередніми розрахунками ДССУ, припадає на регіони, де проходили бойові дії. Це має свої наслідки як для організації виробництва, так і для здоров’я травин. До того ж території цих областей досі залишаються значною мірою замінованими, що ускладнює виробництво кормів в найближчій перспективі.

Попит на вітчизняні молочні продукти на експорт залишається досить сильним. Відновлення поставок до Китаю суттєво вплинуло, зокрема, на продажі молочної сироватки, що в короткостроковій перспективі буде підтримувати ринок на фоні активності сироварів. 

Разом з тим, різке зростання цін на газ (+38% за два місяці) впливатиме на собівартість виробництва молочних продуктів. Тому, в короткостроковій перспективі ціни на молоко та молочні продукти можуть поступово зростати. Темпи приросту будуть залежати від активності імпортних ринків.

ІЦ УАК за матеріалами АВМ

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування