15.04.2022 15:50

Міжнародна зернова рада засудила російську агресію проти України

версія для друку
15.04.2022 15:50

Міжнародна рада по зерну (IGC) минулого тижня, 6 квітня, прийняла декларацію, якою засудила російську широкомасштабну агресію проти України. Документ ухвалили на позачерговому засіданні ради.

Рада засуджує агресію Росії в Україні, яка підняла світові експортні ціни до багаторічних максимумів. На тлі різкого зростання на міжнародних продовольчих ринках 15 березня 2022 року індекс зернових та олійних культур IGC (GOI) досяг найвищого рівня за свою 22-річну історію.

Міжнародна зернова рада висловлює жаль з приводу згубного впливу російської агресії на глобальну продовольчу безпеку та доступність їжі для людей, які страждають від голоду та всіх форм недоїдання, викликаних руйнуванням сільського господарства, сільськогосподарської інфраструктури та припиненням торговельної діяльності у Чорному й Азовському морях, що значно підриває Цілі сталого розвитку.

Зазначається, що разом на Україну і росію припадає близько 30% світового експорту пшениці, 15% експорту кукурудзи, близько 16% експорту ріпаку, 77% експорту соняшникової олії та 80% експорту шроту з насіння соняшнику (середні показники за 5 років включно з 2020/21).

У раді підкреслюють, що, у першу чергу, військові дії та пошкодження матеріально-технічного забезпечення й інфраструктури в Україні мають негативний вплив на такі регіони, як - Африка, Близький Схід та Азія.

Міжнародна зернова рада закликає Росію негайно та беззастережно припинити свою широкомасштабну війну, вивести свої війська з України, припинити страждання, які вона завдає народу України, а також не перешкоджати сільськогосподарській діяльності.

IGC також закликає всі інші країни залишати свої сільськогосподарські ринки відкритими та утримуватися від надмірних запасів та введення будь-яких обмежувальних заходів щодо свого експорту, беручи до уваги правила СОТ.  Через низький рівень запасів зерна в основних країнах-експортерах будь-які заходи щодо подальшого обмеження торгівлі ще більше стимулюватимуть поточну інфляцію цін на продукти харчування.

У Міжнародній зерновій раді заявили, що слідкуватимуть за цінами, міжнародними ринками та подіями в Україні.

За дану Декларацію проголосувала більшість основних країн-експортерів і країн-імпортерів: Австралія, Аргентина, Великобританія, ЄС, Канада, Корея, Норвегія, США, Україна, Швейцарія, Японія.

Проти проголосувала тільки РФія.

Інші країни утримались, не проголосували чи не мають права голосу.

З документом можна ознайомитись за посиланням.

У Міністерстві економіки України заявили, що прийняття такої декларації може слугувати у подальшому для виключення рф із Міжнародної ради по зерну та, як наслідок, зменшення політичної ваги країни-агресора у світі.

ІЦ УАК за матеріалами IGC

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування