Міністр продовольства та сільського господарства Німеччини Джем Оздемір вкотре виступив проти запровадження окремими країнами Євросоюзу односторонніх заборон на імпорт сільськогосподарської продукції з України.
Про це він сказав в інтерв'ю DW.
Джем Оздемір наголосив на важливості солідарності з народом України та закликав зробити все можливе, якщо росія перешкоджатиме експорту української сільськогосподарської продукції через Чорне море.
Міністр продовольства і сільського господарства Німеччини Джем Оздемір (Cem Özdemir) виступив проти введення деякими країнами ЄС односторонніх заборон на імпорт сільськогосподарської продукції з України. В інтерв'ю кореспонденту DW у середу, 28 червня, Оздемір наголосив на необхідності проявити солідарність з народом України, який страждає через вторгнення російських військ. Треба робити все, якщо маршрут (експорт сільгосппродукції. - Ред.) через Чорне море і надалі буде використовуватися росією як засіб тиску", - підкреслив Оздемір.
Нагадаємо, 15 квітня Польща й Угорщина в односторонньому порядку тимчасово заборонили імпорт зернових, олійних культур і деяких інших сільськогосподарських продуктів до 30 червня. Варшава і Будапешт пояснили ці кроки бажанням захистити інтереси місцевих фермерів, які незадоволені падінням цін на сільгосппродукцію через українські поставки.
Європейська комісія (ЄК) 2 травня ввела тимчасову заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини як захід підтримки власних фермерів. Транзит цих товарів через 5 європейських країн в інші країни ЄС або за його межі може продовжитися, заявили в Брюсселі. Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов'язалися скасувати свої односторонні заборони на пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику, а також іншу продукцію, що надходить з України.
Очікувалося, що рішення Брюсселя буде діяти до 5 червня, але раніше в цьому місяці Євросоюз продовжив тимчасову заборону до 15 вересня. Брюссель пояснив необхідність обмежень "винятковими обставинами", включаючи логістичні труднощі та брак потужностей для зберігання.
ІЦ УАК за матеріалами DW