29.06.2023 11:45

Міністр продовольства Німеччини проти заборон на імпорт українського зерна

версія для друку
29.06.2023 11:45

Міністр продовольства та сільського господарства Німеччини Джем Оздемір вкотре виступив проти запровадження окремими країнами Євросоюзу односторонніх заборон на імпорт сільськогосподарської продукції з України.

Про це він сказав в інтерв'ю DW.

Джем Оздемір наголосив на важливості солідарності з народом України та закликав зробити все можливе, якщо росія перешкоджатиме експорту української сільськогосподарської продукції через Чорне море.

Міністр продовольства і сільського господарства Німеччини Джем Оздемір (Cem Özdemir) виступив проти введення деякими країнами ЄС односторонніх заборон на імпорт сільськогосподарської продукції з України. В інтерв'ю кореспонденту DW у середу, 28 червня, Оздемір наголосив на необхідності проявити солідарність з народом України, який страждає через вторгнення російських військ. Треба робити все, якщо маршрут (експорт сільгосппродукції. - Ред.) через Чорне море і надалі буде використовуватися росією як засіб тиску", - підкреслив Оздемір.

Нагадаємо, 15 квітня Польща й Угорщина в односторонньому порядку тимчасово заборонили імпорт зернових, олійних культур і деяких інших сільськогосподарських продуктів до 30 червня. Варшава і Будапешт пояснили ці кроки бажанням захистити інтереси місцевих фермерів, які незадоволені падінням цін на сільгосппродукцію через українські поставки.

Європейська комісія (ЄК) 2 травня ввела тимчасову заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Румунії та Словаччини як захід підтримки власних фермерів. Транзит цих товарів через 5 європейських країн в інші країни ЄС або за його межі може продовжитися, заявили в Брюсселі. Болгарія, Угорщина, Польща та Словаччина зобов'язалися скасувати свої односторонні заборони на пшеницю, кукурудзу, ріпак та насіння соняшнику, а також іншу продукцію, що надходить з України.

Очікувалося, що рішення Брюсселя буде діяти до 5 червня, але раніше в цьому місяці Євросоюз продовжив тимчасову заборону до 15 вересня. Брюссель пояснив необхідність обмежень "винятковими обставинами", включаючи логістичні труднощі та брак потужностей для зберігання.

ІЦ УАК за матеріалами DW

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування