Громадські організації можуть надати пропозиції щодо заходів Плану, необхідного для реалізації програми Ukraine Facility впродовж 2024-2027 років, заповнивши форму за посиланням до 6 листопада 2023 року. Отримані пропозиції будуть розглянуті й обговорюватимуться з представниками громадських організацій у листопаді на спеціальному заході за участю Мінекономіки, профільних міністерств та інших державних органів, які відповідають за підготовку окремих блоків Плану.
Це вже другий раунд консультацій з громадськими організаціями. До консультацій щодо підготовки Плану вже долучилися понад 100 громадських організацій та аналітичних центрів, які надали більш як 160 коментарів і пропозицій до плану, частина з яких уже врахована у документі.
Для полегшення подання й обробки нових пропозицій, відтепер це відбуватиметься через спеціальну форму. Всі отримані раніше пропозиції також будуть розглянуті, вносити їх повторно до форми не обов’язково.
При поданні пропозиції необхідно зазначити, до якого розділу Плану вона належить, у чому полягає, які державні органи будуть залучені при реалізації, термін виконання, а також пояснити, чому це важливо та який ефект може дати. Також потрібно вказати контактні дані та ЄДРПОУ організації, від якої вноситься пропозиція.
Всі надані відповіді буде оброблено та систематизовано. Для обговорення пропозицій у листопаді відбудеться спеціальний захід за участю представників громадських організацій і профільних міністерств, відповідальних за підготовку окремих розділів Плану. Деталі щодо реєстрації, формату та дати проведення заходу буде повідомлено додатково.
Нагадаємо, План для реалізації програми Ukraine Facility складатиметься з 4 основних блоків — макроекономічних сценаріїв, базових реформ, економічних реформ, а також опису пріоритетних секторів економіки, які зможуть забезпечити найбільше зростання у наступні роки.
Підготовка напрацювань Плану відбувається у консультаціях з представниками бізнесу, регіонів, громадських організацій та аналітичних центрів, а також народними депутатами України та представниками Європейської Комісії.
Держпродспоживслужба запрошує інститути громадянського суспільства до співпраці
Співпраця органів влади, громадянського суспільства та бізнесу стала одним із ключових чинників нашої міцності у протидії ворогу, адже у момент кризи громадянське суспільство виявилося готовим самоорганізуватися та надати серйозну підтримку державним інституціям у розв’язанні складних соціальних проблем.
Так, щопонеділка о 14:30 годині представники інститутів громадянського суспільства матимуть змогу поспілкуватися з керівництвом Держпродспоживслужби та фахівцями профільних напрямів за адресою: Київ, вул. Бориса Грінченка, 1. Адже консолідація спільних зусиль громадськості й органів влади сприятиме перемозі Україні, а надалі і її відбудові.
У разі зацікавленості заповніть гугл форму за посиланням: https://forms.gle/
Опитування для суб'єктів господарювання від Офісу реформ при КМУ за посиланням: https://docs.google.com/forms/d/1gDHSBLT_dl8f4EkzE2z-ShQlqeiaj67sRX3QFkDXP0A/edit
Посилання на анкету для зацікавлених підприємств щодо розвитку ділового співробітництва з країнами Південно-Східної Азії від УСПП: https://forms.gle/
Оскільки УСПП як спостерігач представляє Україну в «Бізнес в ОЕСР», новостворена робоча група є реальним інструментом для українських компаній для пошуку партнерів і налагодження нових шляхів постачання у Південно-Східній Азії.
З метою надання цій діяльності більш системного характеру просимо заповнити анкету не пізніше 17 листопада 2023 року.
Індивідуальні експрес-дослідження зовнішніх ринків
Офіс з розвитку підприємництва й експорту, національний проект Дія.Бізнес за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запускають безоплатну Програму надання індивідуальних експрес-досліджень зовнішніх ринків для того, щоб допомоги українським виробникам у розширенні експортної експансії на нові країни.
Дослідження допомагає визначити особливості попиту, конкурентну обстановку, а також тренди, що дає змогу бізнесу адаптувати свою стратегію та продукцію до потреб й очікувань цільового ринку, зменшуючи ризики та підвищуючи шанси на успіх.
Буде відібрано 30 українських компаній, які зможуть вибрати до трьох цільових країн, за якими отримають індивідуальні експрес-дослідження протягом листопада 2023 — лютого 2024 року. Учасники отримають PDF-файли з відповідною інформацією.
Експрес-дослідження містить:
1. Демографічну й економічну ситуацію у вибраній країні.
2. Торгівлю:
3. Імпортний тариф:
4. Внутрішній ринок:
5. Поради щодо додаткових інструментів для розвитку експорту.
Для кого програма?
Експортерів-початківців і досвідчених експортерів, які хочуть виходити на нові ринки.
Участь можуть взяти компанії-виробники з таких секторів:
Реєстрація - Індивідуальні експрес-дослідження зовнішніх ринків (export.gov.ua)
Критерії відбору:
Дедлайн подання заявок — 12 листопада 2023 року (включно).
Для участі у Програмі необхідно зареєструватися в «Особистому кабінеті», пройти Тест на готовність до експорту.
ІЦ УАК за матеріалами Мінекономіки