10.11.2023 15:30

Мінагрополітики затвердило перші накази про включення агропідприємств у верифіковані списки експортерів

версія для друку
10.11.2023 15:30

Питання включення українських агропідприємців  у перелік верифікованих експортерів обговорили під час засідання Координаційної ради з питань логістики в сільському господарстві під головуванням Міністра аграрної політики та продовольства Миколи Сольського.

За його словами, Мінагрополітики вже затвердило три накази «Про включення до переліку верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів». Загалом зареєстровано 735 підприємств. З текстами наказів і списком верифікованих підприємців можна ознайомитися на сайті Міністерства. Микола Сольський додав, що подача заявок у Державному аграрному реєстрі для включення  агропідприємців  у перелік верифікованих експортерів триває.

Міністр повідомив, що з 11 листопада розпочинається експорт деяких видів сільськогосподарської продукції за новими правилами.

В свою чергу перший заступник Міністра Тарас Висоцький повідомив, що з 6 листопада надійшло вже понад тисячу заявок від аграріїв про включення в список верифікованих експортерів. Всі заявки оперативно розглядаються і ухвалюються відповідні рішення.

Ознайомитися з відповідними наказами можна за посиланням.

Довідково. Уряд схвалив постанову «Про реалізацію експериментального проекту з верифікації суб’єктів агропромислового комплексу в умовах воєнного стану». Згідно з документом, буде сформований перелік верифікованих суб’єктів агропромислового комплексу, які здійснюють експорт товарів. Зокрема, зернових, олійних і продуктів переробки. Підприємець для включення в перелік експортерів повинен відповідати певним критеріям.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування