Міністерство аграрної політики та продовольства у 2019 р. планує розглянути можливість введення нових програм підтримки агровиробників, зокрема механізмів компенсації втрат свиногосподарства від АЧС.
Про це повідомив керівник експертної групи в сфері ветмедицини, здоров’я та благополуччя тварин директорату безпеки та якості харчової продукції Мінагропроду Дмитро Мороз, йдеться в повідомленні Асоціації свинарів України (АСУ).
Оскільки кошти існуючих програм підтримки не будуть використані в повному обсязі до кінця року, Мінагропрод розглядає інші можливості підтримки, зокрема компенсацію епізоотичних ризиків для свинарів.
«Хоча свиногосподарства і інвестують в біобезпеку і ретельно дотримуються її вимоги, все ж випадки АЧС траплялися. Навіть в цьому році. Але питання в тому, що промислові виробники свинини не можуть розраховувати на компенсацію коштів, як присадибні господарства — в місцевих бюджетах не вистачає грошей для юридичних осіб», — заявила віце-президент АСУ Оксана Юрченко.
Голова Держпродспоживслужби Володимир Лапа зауважив, що створення страхових або резервних фондів — справа не одного дня, але це питання слід обговорювати і втілювати в життя.
Він додав, що за логікою відшкодування промисловим виробникам по АЧС варто було б «прив’язати» до рівня біобезпеки господарства.
«Було б справедливо, щоб рівень біобезпеки оцінювали незалежні консультанти або представники страхової компанії, а не чиновник, який вирішує обсяги компенсації. Страхування — реальний механізм, який перш за все знижує ризики для самого бізнесу. У разі надзвичайної ситуації виробник розуміє, що зможе отримати кошти на відновлення діяльності», — сказав Лапа.
У свою чергу провідний консультант з питань агрострахування в Україні Максим Шилов зазначив, що, з досвіду інших країн, держпідтримка є імпульсом, мотивацією для агровиробника страхувати свою діяльність.
«І це стосується не тільки посівів. Звичайно, якщо аграрій застрахований в міжнародній компанії, це є показанням для банків, інвесторів що йому можна довіряти», — сказав він.
ІЦ УАК за матеріалами Агроінсайдер