29.05.2024 18:34

Маркіян Дмитрасевич: Маємо постійно розширювати перелік інструментів фінансування агросектору

версія для друку
29.05.2024 18:34

В умовах повномасштабної війни на фоні постійних атак, відключення електроенергії та замінування полів, Україна має ще активніше залучати іноземних інвесторів і розширювати перелік інструментів для фінансування українського агросектору. На цьому наголосив заступник Міністра аграрної політики та продовольства Маркіян Дмитрасевич під час засідання Консультативної ради Проекту «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу», що здійснюється Міжнародною фінансовою корпорацією (IFC, Група Світового банку) у партнерстві зі Швейцарською Конфедерацією.

Маркіян Дмитрасевич розповів про програми підтримки аграріїв, які працюють в Україні впродовж останніх років. Зокрема, зазначив, що з 1 січня 2025 року вступає в дію закон «Про аграрні ноти». «Цей додатковий фінансовий інструмент надасть суттєву підтримку аграріям. Зрозуміло, що він має бути простим, прозорим, і розшити коло кредиторів, які могли б фінансувати аграрний сектор України», - сказав Дмитрасевич.

Він також зазначив, що програмою пільгового кредитування «5-7-9», яка була запущена в перші місяці війни, за два роки скористались понад 14,5 тис. агровиробників майже в усіх регіонах України. Загалом кредитів видано на суму понад 67 млрд грн. А у 2023 році на реалізацію програми «5-7-9» завдяки спільній програмі зі Світовим банком було додатково залучено 500 млн доларів, що дало можливість продовжити програму.

Для допомоги аграріям розпочав свою роботу Фонд часткового гарантування кредитів у сільському господарстві. Його завдання – надання гарантій під кредитування малих і середніх агровиробників із земельним фондом до 500 га. Фонд гарантує до 50% непогашення суми по боргу.

Ще одна важлива реалізована програма – гранти на створення садів і теплиць, запущена у 2022 році.

«Площа нових садів і теплиць складає 2,5 тис. га. Ми вже бачимо результати цієї програми за два роки, які були найважчими в нашій історії. З початку повномасштабної війни у нас закладено більше промислових садів, ніж за 10 попередніх років. Це дозволило створити понад 1,4 тис. постійних робочих місць і понад 23 тис. сезонних», - зауважив Дмитрасевич.

Маркіян Дмитрасевич розповів про важливість спільної програми зі Світовим банком з підтримки малих і середніх агровиробників на деокупованих територіях і територіях, близьких до зони військових дій. Агровиробники отримують бюджетні субсидії на 1 га у розмірі 8000 грн.

ІЦ УАК за матеріалами Мінагрополітики

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування