09.02.2015 12:19

Л.Козаченко провів засідання підкомітету Комітету ВРУ

версія для друку
09.02.2015 12:19

Народний депутат України Леонід Козаченко провів засідання підкомітету з питань економічної і фінансової політики в агропромисловому комплексі Комітету Верховної Ради України з питань аграрної політики та земельних відносин. Під час засідання розглянуто такі законопроекти: 1. Проект Закону про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації"

(щодо виключення Державного племзаводу "Плосківський" з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації), внесений народним депутатом України Різаненко П.О., реєстр. № 1227 від 03.12.2014 року, яким пропонується виключення Державного племінного заводу "Плосківський" з переліку об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації, для його подальшої приватизації та розпаювання земель зазначеного підприємства.

2. Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби, алкогольні напої та пиво) в рамках процесу євроінтеграції України", внесений народними депутатами України Гопко Г.М., Остріковою Т.Г., Мусієм О.С.,          Кривенком В.М., реєстр. № 1474 від 16.12.2014 року, яким пропонується збільшення специфічних ставок акцизу: на сигарети без фільтру, слабоалкогольні напої, – на 100%, на кріплені вина – в 2,4 рази, на пиво та на міцні алкогольні напої – на 45-48%, на сигарети з фільтром – на 30%, а також збільшення адвалерних ставок на сигарети на 20%.

3. Проект Закону «Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (щодо збільшення розмірів плати за ліцензії на право оптової чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами)», внесений народними депутатами України Гопко Г.М., Остріковою Т.Г., Мусієм О.С., Кривенком В.М., реєстр. № 1488 від 16.12.2014 року, яким пропонується:

- збільшити в 5 разів річну плату за ліцензії на право оптової торгівлі чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями або тютюновими виробами;

- плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі тютюновими виробами обраховувати не з кожного місця торгівлі, а з кожного касового апарату, так само, як плату за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями;

- вилучити положення про окремі ліцензії на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту).

4. Проект Закону "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників", внесений народними депутатами України Розенблатом Б.С., Насіровим Р.М.,        Івахівим С.П., Кириленком І.Г., Івченком В.Є., Павелком А.В., Лунченком В.В., Бриченком І.В., Остріковою Т.Г., реєстр. № 1699 від 21.01.2015 року, яким пропонується переробним підприємствам суму податку на додану вартість, перераховану на спеціальний рахунок, використовувати виключно для виплати компенсації сільськогосподарським товаровиробникам за продане ними молоко і м’ясо в живій вазі.

Для розгляду та обговорення проектів законів запрошено керівників профільних асоціацій, зокрема: "Укрмолпром", "Спілка молочних підприємств", "Укрпиво", "Укрводка", Український аграрний союз,  тощо.

Розглянувши та обговоривши зазначені законопроекти народні депутати України – члени Підкомітету

ВИРІШИЛИ:

1.Щодо законопроекту про внесення зміни до Закону України "Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації" (щодо виключення Державного племзаводу "Плосківський" з переліку об'єктів, що не підлягають приватизації), реєстр. № 1227

У зв’язку з відсутністю автора проекту закону та керівника Державного племзаводу "Плосківський" – запропоновано перенести розгляд на наступне засідання.

2. Законопроекти "Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо підвищення ставок акцизного збору на тютюнові вироби, алкогольні напої та пиво) в рамках процесу євроінтеграції України», реєстр. № 1474 та "Про внесення змін до статті 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів (щодо збільшення розмірів плати за ліцензії на право оптової чи роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами)", реєстр. № 1488 від 16.12.2014 року – розглянуті разом, оскільки обидва законопроекти мають за мету отримання додаткових надходжень до місцевих бюджетів.

Разом з тим, при їх розгляді було визначено, що збільшення специфічної ставки акцизного податку та мінімальних податкових зобов’язань для сигарет з фільтром на 30%, а також збільшення адвалерних ставок на 20% за рахунок обкладання податку на додану вартість адвалерним акцизом, а також збільшення розміру плати за ліцензії в поєднанні з введенням нового акцизного податку, є економічно недоцільним враховуючи соціально-економічну ситуацію в країні та критичне падіння платоспроможності населення.

Таким чином Підкомітетом прийнято рішення про їх відхилення.

3. Законопроект про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підтримки сільськогосподарських товаровиробників, реєстр. № 1699 від 21.01.2015 року – фактично пропонує запровадити режим виплати дотацій сільгосптоваровиробникам переробними підприємствами за продані їм молоко і м'ясо в живій вазі, який діяв до 2011 року та надавав можливість отримати додаткові кошти для розвитку виробничих господарств.

Враховуючи зазначене та одноголосну підтримку профільних асоціацій, Підкомітетом запропоновано підтримати законопроект реєстр. № 1699.

Фотозвіт

ІЦ УАК

 

 

 

Новини


Що має бути пріоритетним у завершенні земельної реформи?:
Інші опитування