22.09.2023 08:30

Ліцензії на експорт зерна з України до Румунії запрацюють через 30 днів: озвучено подробиці

версія для друку
22.09.2023 08:30

Міністри сільського господарства України та Румунії Микола Сольський і Флорін Барбу узгодили жорсткий новий механізм, за яким до Румунії знову можна імпортувати чотири види зернових.

Нова система зобов’яже українських і румунських фермерів отримувати ліцензії, пише Europa Libera Romania.

«Експортні ліцензії для українських компаній почнуть діяти через 30 днів, — сказав Флорін Барбу. — Протягом цього часу Румунія також створить чітку процедуру ліцензування імпорту для румунських фермерів і переробників».

Він уточнив, що пропозиція України щодо ліцензування експортерів буде погоджена Києвом з кожною з п’яти європейських держав, які з травня заборонили імпорт пшениці, кукурудзи, соняшнику та ріпаку з України. 

Інше узгоджене правило полягає в тому, що імпорт здійснюється лише фермерами та переробниками, а не посередниками, кажуть джерела видання.

«Фермер, який хоче імпортувати, наприклад, 1 тис. т насіння соняшнику з України, повинен довести, що у нього немає такої кількості, і що без цього його тварини не можуть прожити», — пояснило виданню джерело, близьке до перемовин між міністрами.

Влада перевірить запаси аграріїв, які просять імпортувати зерно з України.

Ще одна умова — отримання сертифіката якості. Фермер повинен буде віднести зразок імпортованих товарів до Національного ветеринарно-санітарного органу й органу безпеки харчових продуктів (ANSVSA), де він повинен отримати сертифікат, який засвідчує, що товари є якісними та не містять заборонених пестицидів.

Система ліцензування експортерів/імпортерів зерна буде запроваджена протягом наступних 30 днів.

Водночас Міністерство аграрної політики та продовольства України повідомляє, що міністр Микола Сольський також провів переговори з колегами зі Словаччини, Польщі й Угорщини, які вивчають український план дій і готують до нього зауваження.

ІЦ УАК за матеріалами AgroPortal

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування