21.06.2024 14:35

Леонід Козаченко розповів про поширені схеми сірого експорту зерна

версія для друку
21.06.2024 14:35

"Сірий" експорт зернових в Україні, за різними оцінками, зараз становить близько 30-35%. Про це в ексклюзивному коментарі УНН розповів президент Української аграрної конфедерації (УАК) Леонід Козаченко.

"Скажу, що, дійсно, "сірий" експорт - це велика проблема. Він сягав понад 50% ще рік тому, зараз його вдалося дещо знизити, але, за різними оцінками, він становить приблизно 30-35%", - зазначив Козаченко.

Експерт пояснив, що "сірий" експорт відбувається, коли компанії не платять ПДВ. Також, коли купують товари за готівку, і 20% не отримує бюджет, - це теж "сірий" експорт. Окрім того, "сірим" експортом вважається і перевезення через кордон нелегальної продукції.

"Є схеми, коли використовують іноземні компанії, які тут нібито купують (товари - ред.), але купують, як правило, вони ту продукцію, яку їм продають без сплати ПДВ. Щоб зареєструвати сьогодні іноземну компанію, потрібно максимум 2 тижні. Відкриваєте компанію і теж переходите на ці схеми. Питання таке, про яке всі говорять, але чомусь немає радикальних змін", - додав Козаченко.

Для того, щоб поліпшити ситуацію, на думку експерта, потрібно карати чиновників, які видають за гроші фіктивні документи. Окрім того, за словами Козаченка, потрібно карати і компанії, що займаються "сірим" експортом.

ІЦ УАК за матеріалами УНН

Новини


Яким Ви бачите розблокування експорту аграрної продукції з України?:
Інші опитування