«Укрзалізниця» повинна припинити тарифний тиск на бізнес. У іншому випадку дискримінаційні умови роботи, встановлені топ-менеджером УЗ Іраклієм Езугбая, приведуть до колапсу та мільярдним збиткам.
Про це попереджають аграрії. Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко говорить, що можуть зупинитись вантажі та постраждає споживач.
«Це все дійсно може призвести до колапсу, від якого постраждає не тільки бізнес, а й споживач. Це не іграшки. На бізнес тиснути не можна, він має працювати, заробляти гроші для себе та УЗ. Прозорі кошти, які підуть в бюджет, а не комусь в кишеню», - сказав він.
Козаченко впевнений, що в керівних органах стратегічних підприємств подібних до «Укрзалізниці» взагалі не має бути іноземців.
«То польського брокера поставили, тепер громадянин Грузії (Іраклій Езугбая, - Ред.), далі ще хтось. Такого робити не можна! Це не жарти, особливо в цих складних економічних та політичних умовах. Це – стратегічне підприємство та в ньому місце українцям, які мають вибудовувати нормальні договірні відносини з бізнесом, а не знищувати його», - відмітив аграрій та додав, що тарифна політика УЗ з новим керівництвом формується непрозоро, в ручному рижимі, всупереч законам ринкового ціноутворення.
«Всі ці умови, в даному випадку в УЗ, пов’язані з корумпованістю. Для того, щоб залізнична дорога працювала, щоб тарифи були реальні, які формуються в умовах конкуренції, щоб все це було прозоро – потрібно зробити так, як це працює в західних країнах, де і вантажні, і пасажирські вагони можуть бути приватними, та обв’язково тяга. Приватна тяга, приватні вагони, конкуренція в цьому сегменті – тоді ми відійдемо від практики, де усі мають різні тарифи. На перевозку металобрухту, наприклад, тарифи найнижчі, а на перевозку цукрового буряка – найвищі», - пояснив Козаченко.
Відмітим, що український бізнес, який працює з «Укрзалізницею» на умовах довгострокових контрактів, вже заявив про фінансовий тиск з боку громадянина Грузії Іраклія Езугбая.
В зверненні підприємців до голови правління УЗ Володимира Жмака, бізнес вказує на дискримінаційні умови роботи та тарифи, встановлені Езугбая, порушують норми антимонопольного законодавства.
Експерти додають, що це шлях до штучного банкрутства УЗ. Вже зараз рішення грузинського «реформатора» призвели до близько 500 млн грн збитків для держави. До цього ж УЗ загрожує 9 млрд грн штрафу від АМКУ – саме через незаконні вказівки Езугбая.
ІЦ УАК за матеріалами Капітал.ua